Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás Diákmunka+Alkalmi...

Lz93 kérdése:

Adóbevallás Diákmunka+Alkalmi jövedelem, hogy, miként?

Figyelt kérdés

A következő a problémám, és segítségeteket szeretném kérni.


Iskolaszövetkezet által idén ~ 150 ezer forintnyi összeghez jutottam hozzá, illetve volt egy 2 napos 25e Ft/napot fizető reklámforgatásom is, ami csak 2000 Ft közteherrel terhelt. Írtam a cégnek, akik azt állították, hogy akkor vagyok köteles befizetésre, "ha

van az év során bármilyen szja köteles jövedelmetek

a másik pedig ha az alkalmi munkából származó jövedelem éves szinten eléri a 840.000. forintot."


Erre szeretnék megoldást találni, hogy a 4510 Ft*2 napot be kell e fizetnem vagy sem, mivel ugyan a 840-nek közelében sem vagyok.


Előre is köszönöm a válaszotokat.



2014. jan. 25. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Képzavar!


Akkor most 2 napra kaptál 2 x 4.510,- Ft-ot, vagy egyszer 25 ezret? Nem mindegy!!!!


Az iskolaszövetkezetes jövedelem is bevallásköteles, az alkalmi munka pedig attól függ, hogy mit válaszolsz a fenti kérdésemre...

2014. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2x 25000 Ft-t kaptam, illetve még további 75000 Ft-t kapott egyikünk (hárman voltunk) jogdíj elnevezésen.
2014. jan. 25. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én értelmezésem a következő, csak hogy félre ne értsük egymást:


Iskolaszövetkezeten keresztül bruttó 150 ezer forintot kerestél. Valamint egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül (alkalmi munkavállalás), mint filmipari statiszta dolgoztál.


Az én értelmezésem szerint a filmipari statiszta munkavállalásból származó jövedelmet nem kell bevallani, és fizetni sem utána, ha a munkavállalásod tényleg annak minősül. Akkor számít annak, ha 3711 FEOR-szám alatti a tevékenységed, és az abból származó jövedelmed a napi 12 ezer forintot nem haladja meg.

Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, akkor hiába reklámfilm forgatáson kerested, "sima" alkalmi munkából származó jövedelemként funkciónál, és a napi 4.510 Ft feletti jövedelmet be kell vallani és befizetni utána az adót.

Te azt írtad, hogy 2 x 25 ezret kaptál, ráadásul 2000 forint közteherrel, ez is azt sugalmazza, amit én állítok.

Ha a tények ezek, akkor bizony be kell vallanod az iskolaszövetkezet általi kereseten felül.


Számítása:

Mentesített rész: 2 nap x 4.510,- Ft = 9.020,- Ft

50 ezer - 9.020,- = 40.980,- Ft. Ez lesz az, amit be kell vallanod és befizetni utána a 16 % adót, + az iskolaszövetkezetes jövedelem, ami szerintem plussz befizetnivalót nem eredményez, mert abból vontak előleget.


A barát jogdíja is adóköteles, "Egyéb jogcímen kapott jövedelem"-nek számít.

2014. jan. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt azért nézd meg, hogy a kapott igazolásokon mi szerepel, ugyanis az "alkalmi" munkánál a jogcímet is fel kell rajta tüntetni.

Én is kiváncsi vagyok rá.

Ha lennél kedves és megírnád...

2014. jan. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Így is sajnos a cég amelynél voltunk az átb*szások mestere, illetve a hanyagság. Az igazoló papír az egyszerűsített munkaszerződésre is 2012-es dátumokkal volt csatlakoztatva. Több sajnos a papíron sem szerepel, csak jómagam adatai, illetve a cég adószáma.

Köszönöm a válaszokat, akkor gazdagítom szeretett országunkat egy kis pénzzel..

2014. jan. 26. 11:10
 6/6 anonim válasza:
Szia adót be kell fizetni csak bevallást nem kell készíteni 800 ezerig én így tudom, de bemész a helyi nav-hoz és megkérded. Viszed magaddal a papírokat amiket kaptál és megmondják mit tegyél.
2014. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!