Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezményt hogyan...

Családi adókedvezményt hogyan lehet visszaigényelni?

Figyelt kérdés

-Úgy tudom hogy a betöltött

3.hónaptól visszalehet igényelni már a magzatra is a családi adókedvezményt,a munkahelyen míg dolgoztam nem kértem.

-A másik pedig hogy Tgyást kapok és ha jól emlékszem amit a munkáltató kiküldött kitölteni volt egy olyan pont hogy kérem-e a csalàdi adókedvezményt(valami ilyesmi)és ezen a munkáltató a "nem"-et jelölte be.-ezt vissza tudom igényelni?



2014. jan. 27. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
az adóbevallásodan kérheted.
2014. jan. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit év közben nem igényeltél, de járna, azt az adóbevallásban utólag érvényesítheted (kérheted).
2014. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezt a részt nekem vagy a könyvelőnek kell kitöltenie az adóbevallásban?Kell valami papír vagy igazolás a terhességről?

A tgyás ideje alatt járó (nem igényelt) cs.adókedvezményt mikor tudom visszaigényelni?

2014. jan. 27. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Arról kell orvosi igazolásnak lennie, hogy melyik hónapban töltötted be a terhesség 91. napját. Ezt nem adod oda senkinek, nem csatolod semmihez, hanem Te megőrzöd.

A thgy. idejére járó, de igénybe nem vett családi kedvezményt is az adóbevallásban érvényesítheted utólag!


A bevallást nem kötelező könyvelőnek kitöltenie, ugyanúgy, mint a többi részét sem. Ha Ő készíti el helyetted, akkor természetesen az erre vonatkozó részt is megcsinálhatja.:)

2014. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. jan. 28. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!