Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az "Egészségügyi szolgáltatási...

Az "Egészségügyi szolgáltatási járulék" a NAV-nál adónak számít? Aki nem bírja fizetni, az rákerül a NAV adóslistájára vagy nem?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha valakinek nincsen adótartozása, lévén fizetése sincs, de a havi - most már 6810 vagy mennyi forint - egészségügyi járulékot nem tudja jó ideje fizetni, mert nincs munkája, akkor emiatt felteszik az adóslistára vagy nem? (Mondjuk szolgáltatást nem is vesz igénybe, tehát nem megy orvoshoz sem ez idő alatt.)


Esetleg konkrét példát tud valaki? Aki mondjuk felkerült emiatt a listára...?



2014. jan. 29. 12:03
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja, lehet visszavonom a kérdést, nagy nehezen talán mégis megvan a válasz. [link]

E cikk szerint magánszemély csak 10 millió fölötti tartozással kerül fel.

Már ha ez még most is így van...


Most is így van?

2014. jan. 29. 12:10
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az sosem számított hogy nem veszed igénybe az orvosi ellátást. Ezt fizetni kell mindig minden hónapban.

Adóslistára nem tudom felvesznek-e. De az biztos, hogy ha észreveszik, akkor kamatokkal együtt akarják behajtani akár évekre visszamenőleg is. Sok rémsztorit hallottam már erről. Egy munkanélkülinek ez óriási érvágás. Már a havi 6 810 Ft is. De érdemes megpróbálni az önkormányzatnál segítséget kérni, mert ha rászorulónak nyilvánítanak, akkor fizetik utánad ezt az összeget.

2014. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Törvény írja elő, hogy fizetni kell, ha van munkája az embernek ha nincs, ennek az összege idén 6810 ft, tavaly 6660 ft volt.


Az elévülési idő 5 év, tehát 5 évre visszamenőleg kérhetik a tartozást késedelmi pótlékkal növelt összegben.

2014. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fizetned kell, nem érdekli őket, hogy munkanélküli vagy.Sajnos én is így vagyok, sőt be is hajtották rajtam mert 1 évig nem fizettem.A kamat 1 évre 2000Ft volt kb.
2014. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!