Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítség kellene ennek az...

Segítség kellene ennek az ügynek a megoldására, mit tehetnék, sajna teljesen tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 20 éves vagyok és munkanélküli...most a nyáron fejeztem be a sulit, de azóta sem kaptam sehol munkát. A TB-t kellene fizetnem, de fogalmam sincs hogy hogyan fizessem mikor nincs miből. Hallottam, hogy van valami olyasmi, hogy lehet valahol (de hol?) kérvényeznem, hogy egy évig még fizessék utánam a TB-t. Ez hogy működik? Van ilyen egyáltalán? És ha igen hol tudom én ezt elintézni?

Fontos tudni, hogy nem vagyok hátrányos helyzetű, nincsen betegségem, nem vagyok árva és csak egyetlen testvérem van, szóval csak az az egy indokom van, hogy semmi pénzem nincs, egyszerűen nincs jövedelmem ( még szüleim tartanak, de ők is nagyon nehézkesen, de nem tudok mit csinálni, ha minden honnan vissza utasítottak) se bankkártyán, se amúgy, hogy én TB-t fizessek. Van, aki volt már ilyen helyzetbe? Hogy lehet ezt megoldani?



2014. jan. 7. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos jelenleg is ilyen helyzetben vagyok, a polgármesteri hivatalban intéztem el. 1 év után is fizetik (nekem legalábbis) csak újra meg kellett igényelni.
2014. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval ha én bemegyek a polgármesteri hivatalba, és elmondom a problémámat, hogy nekem most decembertől kezdődően kellene TB-t fizetnem, de egyszerűen nincs miből, akkor egy évre nekem megadják?
2014. jan. 7. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen. Kell hozzá egy-két dolog, fejből nem tudom pontosan. Szülőkről vagy akikkel egy háztartásban laksz, kell pár adat, TAJ szám, havi jövedelem, ilyesmi.

A TB jogosultságot ellenőrizni és sok egyéb dolgot elintézni pedig az ingyenes internetes ügyfélkapuban tudsz, az okmányirodában lehet regisztrálni.

2014. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És ez a támogatás azoknak is jár, akik tulajdonképpen nem rászorulók (nincs se betegség, se más hátrányos helyzet, csak pénz nincs)? Próbáltam utánanézni, de erről semmit nem találtam.
2014. jan. 7. 20:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mennyire kell rászorultnak lenni, nekem eddig mindig megadták.
2014. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!