Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 0 forint árbevétel esetén is...

0 forint árbevétel esetén is vissza tudom igényelni az áfát?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozóként indulnék és áfásként. Szeretnék majd eszközöket venni és nem lenne rossz, ha vissza tudnám igényelni a 27%-os áfát. Az első évben nem lesz bevételem a megtakarításaimból fizetném a járulékokat. Mennyire köthetnek így belém, ha esetleg kapok egy ellenőrzést?

2014. jan. 30. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Az első évben lesz (ár)bevételed ha értékesítesz. Sztem te arra gondoltál,h profitod nem lesz, ezt ha úgy vesszük akk nem baj a helyzetedben. Szal igen, visszatudod igényelni.
2014. jan. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem, konkrétan a bevételre gondolta. Nem értékesítéssel fogok foglalkozni.
2014. jan. 30. 23:50
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Könyvelő vagyok. 3 eset áll fent, mikor vissza igényled, ezt személyes tapasztalatomból mondom 80 céget könyvelünk.


1.Majd visszaadják. Ez kb. 6-12 hónap.

2.Vissza adják, ám találnak valamit, így a büntetést ebből vonják le. (ez a gyakoribb)

3. Előtte berángatnak egy adóellenőrzésre, és lehet kapsz egy vagyon vizsgálatot is. (ez is előferdült már 100 ezer ft áfa miatt)


Inkább lakd le, és abból nincs akkora baj.

2014. jan. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!