Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár nekem a TB támogatás?

Jár nekem a TB támogatás?

Figyelt kérdés
Van élettársam, nem bejegyzett, együtt élünk egy albérletben, én pályakezdő munkanélküli vagyok, viszont ő dolgozik. Neki nézik a jövedelmét? Mert ő nettó 100-on felül kap. Lehetséges, hogy azért nem kapom meg, mert ő sokat keres?

2014. febr. 3. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A bejelentett lakhelyeden élők jövedelmét nézik. Ha oda be vagytok mindketten jelentkezve ideiglenesen is akár, akkor az ő jövedelmét is figyelembe veszik. Így viszont nagy eséllyel nem leszel jogosult TB támogatásra. Egyébként érdemes megpróbálnod ezt az önkormányzatnál. Előtte kérnek egy igazolást a munkaügyi hivataltól, hogy bejegyzett munkanélküli vagy. E nélkül, oda se menj.
2014. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nézik az ő jövedelmét is
2014. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És ha letagadom, hogy élettárs? És egyedülállónak jelölöm magam? Nincs rá bizonyítékuk, hogy együtt vagyunk. Nem szeretek hazudni, csalni, de ők csak azt nézik mennyi a bevétel, azt nem hogy mennyi a kiadás, nekem tényleg szükségem van erre a támogatásra. Köszi amúgy a válaszokat!
2014. febr. 4. 08:24
 4/15 anonim ***** válasza:

amennyiben kiderül mégis, akkor okirat hamisításért felelősségre vonnak, és az lesz a legkisebb problémád, hogy a támogatást kamatostul vissza kell fizetni

én nem játszanék ezzel, könnyen lebukhatsz, vállalj el bármilyen kuli melót közben pedig keresd azt, amit igazán szeretnél csinálni

2014. febr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De pl hogyan derülhetne ki, hogy élettárs és nem lakótárs? Annyi, hogy albérletbe vagyunk, be vagyunk mind a ketten jelentve ide. Kérdezik a nyomtatványon a bevételem, hát nekem 0 ft.Annyi, hogy kézhez kapok 20 ezer ft-ot anyámtól. De erre nem kötelezett, hogy adjon.
2014. febr. 4. 10:13
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként munkát folyamatosan keresek, én is minél hamarabb dolgozni akarok, még az sem lenne baj, hogy nincs tb-m csak azt hallottam, hogy visszamenőleg kérheti tőlem a NAV
2014. febr. 4. 10:16
 7/15 anonim ***** válasza:

cicám...

szerinted hogy derülhet ki?

elárulom, hogy létezik egy KEKKH nyilvántartás, amibe beírja a lakcímedet és máris rá tud keresni, hogy oda be van-e még valaki jelentve és máris bukta

ha most kijelentkezik az élettársad, az is látszik a rendszerben, ugyanis akkor kiírja a tól-ig dátumot a gép. Máris bukta.

2014. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát ha lakótárs akkor miért ne lenne bejelentve? Többen nem lakhatnak egy albérletben? Ha 2 nő lakik együtt akkor ők is együtt vannak? Élettársak? Melegek? A páromnak is volt már fiú lakótársa, sőt nő is! akkor mind az élettársa volt? Egyébként nem kell úgy beszélni velem mint egy hülye szőke nővel, hogy cicám...

Eléggé gáz, hogy Magyarországon se munkalehetőség, se semmi, és ilyen ravaszkodásokon kell törnie az embernek a fejét.

2014. febr. 4. 10:38
 9/15 anonim ***** válasza:

az egy háztartásban élők jövedelmét veszik figyelembe, ha az anyáddal élsz, ő sem az élettársad, de ha egy lakcímre vagytok bejelentve, akkor egy háztartásban éltek és számít a jövedelme

ezt nem fogod tudni kikerülni

ha csak közösen bérelnétek (ez ugye megdől, ha azonos napon jelentkeztetek be, márpedig vélhetően igen) egy ingatlant, de semmi egyéb kapcsolat nem lenne köztetek, akkor ezt büntetőjogi felelősséged tudatában kell igazolnod, mégpedig két tanúval ott a helyszínen, nekik is kellenek a irataik hozzá. Találsz két embert, aki vállalja, hogy okirat hamisítást követ le a kedvedért, hogy azt a havi 7e Ft-ot ne kelljen fizetned? Ugyanmár...

A másik pedig, hogy az eddigi elmaradásodat senki nem fogja átvállalni, azt Neked kell kifizetned a szolgáltatás igénybevételétől függetlenül.

Kezded érteni?

2014. febr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem egyszerre jelentkeztünk be, hónapokkal később jelentkeztem be ide. Már vannak tanúim akik vállalják ennek az aláírását
2014. febr. 4. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!