Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az illetékfizetési kötelezetts...

Az illetékfizetési kötelezettség elévül vagy sem?

Figyelt kérdés

Ingatlan illetékfizetési kötelezettség idővel elévül? Nincs semmi a nevemen, tehát terhelni nem tudnak, ill. bejelentett jövedelmem sincs, tehát vonni sem tudnak...

Csak olyan írjon, aki konkrétan tudja a választ, találgatni én is tudok. köszi.


2014. febr. 5. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
elvileg el, de az elévülési időt a folytonos egyenlegközlés, behajtani akarás és egyéb cselekmények megszakítják
2014. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, elévül akkor, ha az elévülési időn belül egyszer sem "kerestek" azzal, hogy "fizess".

Ha kerestek, akkor onnantól ismét indul az elévülési idő.


Én jártam így. Vettem egy lakást, aztán az illetéket pont akkortájt vette át az adóhatóság, és valahogy megfeledkeztek rólam.

Megmaradt kb. 200 ezer forintom.:)

2014. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg 5 év az elévülési ideje, de a felszólításokkal, fizetési meghagyásokkal, behajtási próbálkozásokkal mindig újraindul ez az 5 év. Általában tesznek azért, hogy ne évüljön el. És egyszer csak lesz bejelentett munkád.... Csak addigra még tovább gyarapszik majd a tartozásod.
2014. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!