Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet a rövid lejáratú kötelez...

Lehet a rövid lejáratú kötelezettség mínusz?

Figyelt kérdés

találtam egy beszámolót, ahol a rövid lejáratú kötelezettség mínusz tartalmilag is úgy szerepel.


tehát F =49415 I.=0 II.=57104 III.=-7689


nem értem


nem lenne szabad mínusznak lennie elvileg!


2014. jan. 19. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg két oka lehet:

- esetleg túlfizetésben van (bár ez ritkán fordul elő)

- a hosszúlejáratú köt-ből a rövidlej. köt-be nem lett átkönyvelve, elővezetve az esedékes rövidlej. köt, de a pénzügyi teljesítés megtörtént. Ekkor ez "csak" könyvelés kérdése.


Harmadik eshetőség, ha alapjaiban nem jó a beszámoló, mert abban az esetben valahol, valami más is "sántít".

2014. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

én még csak diák vagyok, de nem hittem volna, hogy jelen esetben 7,6 millió forinttal túlfizetésben lenne.


valószínűleg a második lesz az.


köszönöm szépen a választ!

2014. jan. 19. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet a rövid lejáratú kötelezettségek sor minusz, ugyanis az ha jogosan minusz, akkor átsorolódnak a tételek az egyéb követelésbe + előjellel. Mérlegben ezen a soron nem lehet minusz. És igen sajnos sok a hibás mérleg, ezt se igazi könyvelő csinálta az tuti.
2014. jan. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Számviteli törvény szerint a több évre kapott hiteleket a hosszúlejáratú kötelezettségek között tartjuk nyilván. A tárgyévet megelőző év dec. 31.-i dátummal a következő évi törlesztési kötelezettség összegét átvezetjük belőle a rövidlejáratú kötelezettségek közé.

Ha ez a könyvelési tétel elmaradt, de az esedékes törlesztéseket rendesen fizeti a cég, akkor lehet a mérlegben a rövidlej. köt. "ilyen féllábas", féloldalas.


Valóban nehéz azt elképzelni, hogy egy cég akár csak 100.- Ft-al is de többet fizessen ki, mint amennyit kell, a hiba, a hiányosság a könyvelés részéről történt.

2014. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!