Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Le kell mondani a tb fizetést,...

Le kell mondani a tb fizetést, ha sikerült elhelyezkedni vagy automatikusan látja a rendszer, ha bejelentenek?

Figyelt kérdés
Január 1-től dolgozom, előtte pár hónapig magamnak fizettem a tb-ém, mikor kitöltöttem a nyomtatványt megkérdeztem az ügyintézőt, majd le kell-e mondani, ha elhelyezkedem, akkor azt válaszolta, hogy nem kell, mert látja a rendszer, ha bejelentenek, erre most küldtek 12db csekket, akkor mégis le kellene mondanom vagy nem kell foglalkoznom a csekkekkel?

2014. febr. 7. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, le kell mondanod neked.
2014. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell lemondanod:


" Kijelentkezés a járulék fizetése alól



Amennyiben a magánszemély a járulék fizetésére bejelentkezett, és ezt követően biztosítási, illetve egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot szerez, akkor a járulék fizetése alól az alábbiak szerint kell kijelentkeznie.



Biztosítási jogosultság esetén (pl.: az adózó munkaviszonyt létesít):



Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség megszűnését nem kell bejelenteni az adóhatósághoz, ha a fizetési kötelezettség biztosítással járó olyan jogviszony létesítése miatt szűnik meg, amelyet az állami adóhatósághoz a munkáltató, foglalkoztató, illetve egyéni vállalkozás létesítéséről az önfoglalkoztató egyéni vállalkozó bejelentett. Az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség megszüntetéséről az állami adóhatóság határozatban értesíti az adózót."

[link]


Ellenőrizd, hogy a rendszer szerint be vagy-e jelentve.

2014. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem túl naprakészek a NAV-nál. Én már harmadik hónapja dolgoztam, amikor kiküldték az értesítőt, hogy bejelentett munkaviszonyom miatt a munkába lépésem időpontjától nem kell több tb-t fizetnem. Persze ennyi eszem magamtól is volt, amúgy sem fizettem már.
2014. febr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondolom csak bejelentettek, bár az tény a "munkaügyes" elég béna, nem igazán ért a dolgokhoz, nem is igen tudja mi merre és ezért szívatják rendesen, lehet jobban járok, ha személyesen bemegyek és rendezem. Fizetni nem szándékoztam, csak fura volt küldték a pakkot.
2014. febr. 8. 13:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Üdv! Nem teljesen a témához szóló kérdésem lenne!

Előre is bocsánat érte, csak látom, hogy ez friss kérdés :)


Szóval a gondom, hogy nekem elég jelentős TB elmaradásom van... kb. 250.000

Ha elmegyek melózni akkor levonják a fizetésből? vagy hogy van ez? Mert gondolom észre fogják venni hogy van jövedelmem és mellette elég szép tartozásom!!!

Esetleg nem lehet ennek az összegnek a mérséklését kérni? Mintha hallottam volna ilyet is valakitől!


Köszönöm szépen a normális válaszokat!

2014. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem jelentkeztél be egészségügyi szolgáltatási járulék (TB) fizetésre.

Amikor észreveszi a NAV, hogy van rendezetlen időszakod, akkor 5 évre visszamenőleg követeli rajtad az elmaradást (+ a késedelmi kamatokat)

Ezt észreveheti úgy, hogy orvoshoz mégy, munkahelyed lesz, bármilyen kifizetőtől származó jövedelmed lesz, stb, stb.

Ilyenkor legelőször felszólítanak a jogosultságod tisztázására.

Amennyiben nem tudod bizonyítani, hogy jogosult voltál az eü. ellátásokra, felszólítanak, hogy fizesd be az elmaradásod.

Ha nem fizeted be, inkasszót tesz a bankszámládra.

Ha ez nem vezet eredményre, a munkáltatóddal tiltat a jövedelmedből (a munkabért nem kötelező bankszámlára utalni)


Kérhetsz elengedést, mérséklést, részletfizetést, halasztást a tartozásodra.


Itt a nyomtatvány linkje: [link]

2014. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondolom arra gondolsz, hogy szóltam volna hogy akarom fizetni csekken! Nem ezt nem tettem meg, de nem kellett soká várni hogy jöjjenek a csekkek :)

de nem nagyon tudtam fizetni belőle... valamennyi lett fizetve de még van elmaradás

dokihoz jártam nem is keveset... mai napig járok vérvétel, pszichiátria 2 havonta :)

sajna ez van, de köszi szépen az infót!

2014. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 250ezer elmaradás több mint 3 év. Ha még fizettél is belőle, akkor kb. 4 év.

Vagy bírság is van benne?

"Gondolom arra gondolsz, hogy szóltam volna hogy akarom fizetni csekken! Nem ezt nem tettem meg, de nem kellett soká várni hogy jöjjenek a csekkek"

Arra gondoltam, hogy bejelentkeztél-e TB fizetésre. Nem szólni kell, hanem írásban bejelentkezni. Fizetni lehet csekken, utalással, bankkártyával.

Ha pontosan leírod, hogy mikortól nincs rendezve a TBd, milyen leveleket kaptál a NAVtól (mert a csekk előtt is küldtek levelet), miből tevődik össze a tartozásod, jobban meg lehet mondani, hogy mit tudsz tenni és miben reménykedhetsz.

2014. febr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pár napja jött a 12 csekk ami 2014.01.01-2014.12.31 közötti időszakra vonatkozik

"Tájékoztatás az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség előírásáról"


de régebben kaptam felszólítást is

abban benne volt hogy mennyivel tartozom és hogy rendezzem, meg hogy bármikor átadhatják behajtóknak


ja ide aztán jöhetnek a behajtók, mit visznek el?

kiröhögöm őket aztán kész :D


arra lennék kíváncsi, hogy ezt a sok cigánnyal is eljátszák??? akik nem dolgoznak mert nincs kedvük

én azért nem dolgoztam mert nem voltam munkaképes

2014. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ja és még egy kérdés!!!

Ha meghalok 2 perc múlva, akkor mi lesz a tartozással???

Akkor annak is annyi? vagy bevarják szüleim nyakába?

2014. febr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!