Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2006 ot Németországban dolgozt...

Baranyaizozo kérdése:

2006 ot Németországban dolgoztam2012 itthon leadoztam, megbüntettek 500 e forintra, pedig a kinti keresetem után kint fizettem adót! 7 hónap alatt befizettem 400 e-ft. Most a NAV inkasszót tett 109 123ft-ért. Tehet ilyet?

Figyelt kérdés
A kérdésem az az lenne, ha van fizetési szándékom amit lát is a NAV, akkor miért tessz ilyet, egyálltalán tehet-e? Kettös adózás? Magánszemély vagyok. Tisztelettel:baranyaizozo

#inkasszó #Kettös adózás
2014. febr. 15. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán miért fizetted be azt a 400 ezer Ft-ot? Ilyenkor szépen fogod a papírt amit kaptál a kinti adózásodról és besétálsz az egyik NAV kirendeltséghez. Ha tovább szívóznak akkor pedig robbansz mint egy bomba és rájuk omlasztod az épületet.
2014. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

A kettős adóztatás elkerülése miatt van egy nemzetközi egyezmény:

Adózni, a keletkezés helyén kell!!!

2014. febr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
menj be és pontosan érdeklődd meg,hogy mi alapján jártak el így
2014. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En sem ertem,hogy miert kellene befizetned az adot, ha kint mar adoztal a jovedelmed utan. Beszelj egy konyvelovel, ennyi penzt megeri visszaszerezni.
2014. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehát olyankor csak TB-t kell itthon fizetni, nem?


Amúgy "ki lehet jelentkezni"? Mármint ha valaha végleg meg akar szabadulni valaki az itthoni jogrendszerből, mit kell tennie?

2014. febr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: Csak úgy véglegesen nem egyszerű megszabadulni, tehát nem mondhatod, hogy akkor én most elhúzok és soha többet nem fizetek.

Amint valamilyen okból megszűnik az otthoni TB fizetési kötelezettséged, pl azért mert külföldön munkaviszonyod lesz és a helyi társadalombiztosítást fizeted, innentől kezdve 15 napod van arra, hogy otthon a NAV-nak bejelentsd. Meg kell adni a kinti biztosítási számod, a biztosító nevét és kész. Innentől kezdve otthonra nem kell fizetned és külföldön leszel biztosított.

2014. febr. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként két országban tilos is, hogy biztosításod legyen, pl. azt nem szabad, hogy külföldön vonják a béredből és úgy fizeted, meg otthon is fizetsz.
2014. febr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!