Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a jó nekem? Megbízási...

Mi a jó nekem? Megbízási szerződés, KATA, adószámos magánszemély vagy más?

Figyelt kérdés
Van egy állásom, ahol heti 30 órát dolgozom bejelentve, fizetik utánam a járulékokat. Mellette foglalkozom egy totál más tevékenységgel és most van egy cég, aki ezért fizetnének is alkalmanként. De nekik vagy számlaképes ember kell. Vagy nem tudom hogy megbízási szerződéssel tudnának ők foglalkoztatni? Ha igen, akkor abból nekem mit kell kifizetnem a NAV-nak? Vagy legyek adószámos magánszemély vagy KATA-s? Fogalmam sincs.

2014. febr. 17. 10:51
 1/1 cydor válasza:

ez alapján nehéz jó választ adni.

ha vavonta egy számlát adsz ki és az is kevesebb mint a minimálbér harmada (pontos számra nem emlékszem de nagyjából) akkor jó az adószámos magánszemély. (nem cseszeget az ellenőr, hogy miért vagy ott ha éppen nem kell semmit csinálni, de készenlétben vagy hátha jön egy ügyfél, vagy megrendelés és a helyszínen várod.

csak a számlák után kell járulékot fizetni, ha cégnek számlázol be akkor a járulékok egy részét ők állják.


megbízási szerződés egyszerű, de csak hétköznap tudnak bejelenteni, tehát ha hétvégi munkáról van szó, akkor legkésöbb pénteken ezt fixálni kell. havonta 20 napot lehet (ha nem változott) dolgozni, és ha jól tudom a bejelentett napokon az 1 órától a 24 óráig bármi lehet, ugyanúgy kb 1000Ft-ot fizet a munkáltató.


KATA a lehkényelmesebb adózás: fix pénz az államnak, és egyszerübb a könyvelés.


szóval leginkább attól függ mennyi munkaidőt jelent a másodállásod, és mekkora bevételre, milyen ütemezésben számíthatsz. érdemes egy adótanácsadót felkeresni, ha nem teljesen egyértelmű. de jó leírások vannak a neten, érdemes rákeresni. jah és még annyi hogy adószámos magánszemély tevékenységet nem bíráljek el objektíven, ha beadod a kérelmet akkor megmondják hogy azt lehet-e vagy nem, de nincs erről lista hogy miket lehet ebben a formában.

2014. máj. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!