Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A cék székhelyét jelölő...

A cék székhelyét jelölő táblának mit kell kötelezően tartalmaznia? Csak a cég nevét, vagy a címét is?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 11:55
 1/3 anonim válasza:
61%

Kedves Kérdező!


Én úgy tudom, hogy a jogszabály azt írja elő, hogy a céget a székhelyén jól láthatóan jelölni kell. Ez azt jelenti, hogy a cég nevét kell feltüntetned pl. a postaládán, vagy a csengő mellett, esetleg táblán a falon. Ezt egyébként az APEH, legalábbis itt nálunk, Csongrád megyében ellenőrzi, főleg az új cégeknél, illetve azoknál, akiktől a hivatalos levél visszamegy kézbesítetlenül.

2009. dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Köszi a választ. Tudom, hogy jelölni kell, csak az nem tiszta, hogy elég-e a cég neve, vagy a címe is kell. De lehet, hogy ezt is APEH-je válogatja. Meg ellenőre. Még egyszer köszi és boldog karácsonyt!
2009. dec. 12. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy tudom, hogy elég a cég nevét feltüntetni. A székhely címét csak akkor kell feltüntetni, ha pl.: telephelyre is kirakjátok.

Sajnos jogszabályi hivatkozás csak az egyéni vállalkozók részére van (Az egyéni vállalkozásról szóló 1990. évi V. törvény 12. §-ában)

2009. dec. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!