Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kell tartalmaznia egy...

Mit kell tartalmaznia egy jogszerű munkaszerződésnek? Sűrgősss!

Figyelt kérdés

A munkáltatóm egy hónapja nem fizetett ki sem engemet,sem még néhány dolgozót rajtam kivül!állítólag felmondtak nekünk,de erről papírt még nem kaptunk,és nem írtunk alá semmilyen papírt ebből kifolyólag!

A munkaügyi bíróságon szeretnénk feljelenteni!

Pontosan mit/miket kell tartalmaznia egy jogszerű munkaszerződésnek?

Igaz az hogy a pecsét az már nem kötelező,csak az aláírás?

Pecsét az nincs a szerződésünkön!!

Így is érvényes lehet vagy nem??


Köszönöm a segítő válaszokat!


2010. ápr. 10. 14:56
 1/8 anonim válasza:
83%

Szia!


Én nem rég tettem feljelentést a munkaadóm ellen, ugyanis az előírt szabályoknak megfelelően mondtam fel, ő úgy gondolta elfelejt kifizetni.


2 levelet kell írnod. Egyet az Apehhez a másikat a MUnkavédelmi Felügyelőséghez. A lényeg az, hogy mindketőtt abba a városba kell küldeni, ahova az adott munkahelyed tartozik.


Én megírtam a panaszlevelet, hogy xy -nál dolgoztam x időszakban. Bele az adataimat, a cég adatait, és a panszt, hogy mi okból teszek feljelentést, kérem ezügyben legyenek szívesek megtenni a hivatalos lépéseket. és csatoltam a szerződésem másolatát mindkettőhöz. ennyi.


Pár nappal később megkeresett a volt munkahelyem és a feljelentés hatására kifizettek.

2010. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Ha van rajta aláírás az már nagyon jó. A lényeg, hogy legyen papírod róla. Ráadásul neked tanúid is vannak. Mind jelentsétek fel, pláne hatásos lesz.
2010. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Jogszerű munkaszerződés elemei:

-Munkavállaló neve,személyes adatai,szül.idő és hely,stb. és munkáltató cégjegyzékszáma,neve,címe

-Munkaköri leírás

-Bérezés


Pecsét és aláírás elengedhetetlen,papírjaitokat aznap meg kellett volna kapnotok az elbocsátásotokat igazoló papírral,és a rózsaszín tb-kiskönyvvel együtt,mikor elküldtek titeket.gyanítom,be sem voltatok jelentve.Esetleg nem vagyonőr cégről van szó?csak tippelek.Egyébként fogjatok össze,és tényleg menjetek a munkaügyi bíróságra.

2010. ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1 hónapos próbaidős munkaszerződésről van szó!
2010. ápr. 10. 15:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyonőri cégről van szó!
2010. ápr. 10. 15:16
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak hitegetnek minket,hogy megkapjuk a fizunkat.Egy honapja nem kaptuk meg az egy teljes havi fizunkat.

Kártérítést azt lehet igényelni,mert ennyi ideig nem adták meg a bérünket?

Igen összefogunk az biztos!

Van aki már majdnem az utcán van a családjával,emiatt.

Nem tudják kifizetni a hitelüket,és ott van a két kisgyerek is!Szomorú nagyon!

2010. ápr. 10. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésben szerepel próbaidő? Ha van próbaidő, annak is benne kell lennie a szerződésben, hogy van és hogy mennyi időtartam, ha ilyen nincs, akkor az nem próbaidő. Minden esetre jelentsétek, én már majdnem egy éve jelentettem az én volt munkáltatómat, most újra behívtak a munkaügyi felügyelethez, remélem, ez már a vége.
2010. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ezt tanultam de nem vagyok most biztos benne, de ugye benne kell lennie a személyes adataidnak és a munkáltatód személyes adatainak, annak, hogy mettől meddig vagy hivatalos a munka végzésre, milyen munkát kell végezned, hány órában, mennyi pénzért stb! És ezt amint aláírta mind 2 fél már hivatalos a szerződés! És bármiféle változtatás is történik, akár ha megváltozik a munkaköri feladatod, azt dokumentálni kell új szerződéssel, amit ismét mind két félnek alá kell írnia! Ha kirúgtak annak is lennie kell egy ilyesfajta papírnak, amit mind 2 félnek alá kellett írni!

Szerintem a meglévő összes irattal menjen be mindenki aki nem kapott pénzt, de nem valószínű, hogy bármit is tenni fognak. Maximum egy csekély százaléka az összegnek fog befolyni.. De ki tudja, lehet jó emberhez fordultok!

2010. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!