Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elfelejtettem jelentkezni az...

Elfelejtettem jelentkezni az orvosnál, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám hogy táppènzen voltam, gyógyultnak éreztem magam, visszamentem dolgozni, de a papírért meg elfelejtettem menni. Egy munkanap így bele esik a táppénzbe.

Kijavítani már nem lehet. Csalni nem akartam. Mit tegyek? Menjek be az oephez?



2014. febr. 26. 16:12
 1/1 könyvelő1 ***** válasza:

Táppénz volt vagy még betegszabi? Az első 15 munkanap/év betegszabi. Ezt a munkáltató fizeti és tudja rendezni a valóságnak megfelelően, rendelkezik a munkaidő nyilvántartással. Max fevesz egy jegyzőkönyvet miért tér el az orvosi igazolástól.

Ha táppénz és OEPtől kapod (nem TB kifizetőhely a munkahelyed), akkor ha nagyon korrektsz akarsz lenni, OEP felé jelzed....és kéred a korrekciót, mert aznapra már munkabért is kapsz.

A munkáltatód havi bevallásban jelzi, hogy mikor dolgoztál és voltál keresőképtelen, azt nem tudom, hogy ezt az OEP összeveti-e a saját táppénzes adatbázisával, de illene neki...

2014. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!