Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Őstermelők, ti hogyan adóztok,...

Őstermelők, ti hogyan adóztok, a három lehetőség közül melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Egy évben csak néhány százezer forintos bevételem lenne, ami néha 600 ezer alatt, máskor lehet hogy fölötte lenne. Élő állat és takarmány eladásával foglalkoznék.

De a pénzügyekhez nem nagyon értek. A tételes, 10%-os költséghányados, és az átalányadózásos közül melyik lenne a legmegfelelőbb, és mi a különbség, egyszerű konyhanyelven elmagyarázva?

Tudom, hogy neten is utána lehet olvasni, de ott sok mindent nem értettem, nagyon össze van sűrítve minden...



2014. márc. 7. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

- Válaszd a tételest!

- Másrészt a falugazdánál kérj "regisztrációs számot", mert bizonyos adókedvezmények igénybevételét a nav ahhoz köti!

- Ha a közös háztartásodban vannak más nagykorú személyek is, akkor ne csak síma őstermelőit, hanem "családi őstermelői igazolványt" válts, így ahányan szerepeltek benne, annyi felé fog egy-egy bevallásban elosztódni az összes bevétel-kiadás=nyereség, annál nagyobb az esélye, hogy el tudjátok kerülni az adófizetést.

2014. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kössz a hasznos választ, ez érdekes volt!
2014. márc. 9. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Válszd a tételest, mert ebben az esetben, ha a bevételed nem haladja meg a 4millió forintot, akkor a bevallásodban élhetsz az nemleges nyilatkozattal, ami azt jelenti, hogy a bevételed 5%-a után kell 15 % EHO-t fizetned. Ehhez rendelkezned a bevételed 20%-ának megfelelő költségszámlával is. Vagyis, ha van 800ezer Ft bevételed ebből a tevékenységből, akkor legalább 160ezer Ft-a tevékenységgel összefüggő -költségszámlával kell rendelkezned.
2014. márc. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Azt ki felejtettem a válaszból (illetve nem volt egyértelmű), hogy ezzel a nyilatkozattal letudod az őstermelésből származó jövedelmeddel kapcsolatos bevallást, és ennyi az ezzel kapcsolatos fizetni valód is, amit az előbb leírtam.
2014. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!