Beleköthet a NAV?

Figyelt kérdés
Fix összegre adtam ki az ingatlanom, rezsivel együtt a bérleti díj havi hatvanezer. Azonban a szerződésben külön fel kellet tünteni a rezsidíjat, én húszezer forintot írtam, ez nyáron megfelel, viszont télen több lesz a fűtés miatt. Lehet negyvenezer ft is, ezt csak a számlák alapján tudom biztosan. Ami a hatvanezerből lejön rezsi azt ugye leírhatom költségként, a maradt jövedelemből adózom. Nem lesz baj a NAV-nál, ha télen több a rezsi mint a szerződésben feltüntetett összeg, amit azért közüzemi számlákkal tudok igazolni.
2014. márc. 8. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj.


Ugyanis a szerződésben írt rezsidíj is része a bevételednek, hiszen megkapod a bérlőtől. A bevétellel szemben viszont leírhatod költségként a ténylegesen felmerült (és ki is fizetett) rezsidíjakat, amelyet a szolgáltatók számlájával (befizetési csekkel) igazolni tudsz. Ha ez több, mint amit "átalányban" meghatároztatok, akkor több, kevesebb a jövedelmed általa, kevesebb adót kell fizetned, ha kevesebb, akkor több adót fizetsz. Tehát akár nyereséged, akár veszteséged is lehet rajta. Ez az adóhatóságot nem érdekli, ha rendezed utána az adót.


Bár személy szerint nem értem, hogy miért kell így leszerződni, hiszen, ha rosszul lövöd be az összeget, nem biztos, hogy megéri így kiadni. Akkor meg az egésznek mi értelme van?

2014. márc. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válasz.
2014. márc. 9. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!