Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beleköthet a rendőr a nem...

Zozzancs kérdése:

Beleköthet a rendőr a nem gyári alufelnibe? Hogyan szerzek műbizonylatot?

Figyelt kérdés

Hallottam rémhíreket, hogy elő-elő fordul olyan, hogy rendőr uram megállít azzal, hogy nem gyárik a felnik a kocsin és el is veszi a forgalmit, ha nincs róla műbizonylat.


A másik, hogy akkor nem köt bele, ha van műbizonylat. Mi az a műbizonylat, és hogyan tudok szerezni? Vagy amelyik felnit TÜV bizonylattal árulják, akkor az már megfelel?


2011. ápr. 27. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Nekem műszaki előtt (1 hete) tette fel a kérdést a szerelő: van-e műbizonylatom az alufelnihez?

Nincs, de szerintem ezért nem veheti el a forgalmit. Milyen alapon venné el? Az autó rendben van, én nem ittam, a papírjaim érvényesek, nem követtem el szabálytalanságot, amiért megbüntethetne. Ha meg nagyon fáj neki a műbizonylat hiánya, akkor felajánlom, hogy lecserélem.

2011. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kedves első, tök jó, ahogyan meggyőzöd magad a vélt igazadról. Ha akarja, a rendőr úgy elveszi a forgalmit, hogy csak nézel... teljesen jogosan. H nincs műbizonylat megteheti. Az más kérdés, hogy nem szokta. Ahogyan a műszaki vizsgaállomáson sem foglalkoznak ezzel. Nekem se a fólia, se az alufelni nem érdekelte még se a rendőröket, se a vizsgáztatókat. De ne élj álomvilágban, ugyanis elveheti, pont úgy, ahogyan a sportkormányért, nem megfelelő (műbizonylat nélküli, vagy szabályoknak nem megfelelő) autóüveg fóliáért, stb. Ez van!
2011. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezesetben nem sok autó közlekedne!;) Ne szarj be ettől! A fóliára inkább hárklisak, illetve az utólagosan beszerelt xenon fényszóróra.
2011. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha beleköt, akkor rácsesztél, mert ezesetben már el van döntve, hogy írja a csekket, csak valami indoklás kell a papírra.
2011. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azok után, hogy ismerősömnek a gyári BMW üveget megmérték, aztán mert a fényáteresztő-mérő cuccuk az isten, lekaparták a műszakis matricát a rendszámról, én már mindent el tudok képzelni...

Egyébként nem mindegy, hogy milyen alufelni van egy autón, hiába megy rá! Vegyünk mondjuk egy 4x100-as felnit, ilyet általában a régi Golf, Corsa, és hasonló autókon találni, 8-900 kiló körüliek. De fel lehet rakni az 1200 kilós BMW-kre (E21, E30) is, aztán ki tudja, meddig bírja ekkora terhelés alatt...

2011. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ehh, ezt a terhelés dolgot fölvetettem egy másik kérdésben, de mindenki azt mondja ne parázzak tőle. Ezek szerint mégis van a felninek is valamiféle terhelési indexe?
2011. ápr. 27. 14:23
 8/12 A kérdező kommentje:
A műbizonylat kérdésre valaki esetleg?
2011. ápr. 27. 14:24
 9/12 A kérdező kommentje:

És lemaradt a felnis terhelési indexes kérdés linkje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__174..

2011. ápr. 27. 16:25
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]

Parancsolj,kérlek... :-))

2011. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!