Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküli vagyok papíron,...

Munkanélküli vagyok papíron, de beindult az "üzlet", és szeretnék belőle adózni. Milyen lehetőségeim vannak, hogy a legolcsóbban jöjjek ki?

Figyelt kérdés

Egy régi álmom váltottam valóra és hála istennek mondhatni beindult az üzlet, de még nem váltottam ki se vállalkozói igazolványt, se semmit. Szeretném megkérdezni hozzá értőktől, hogy mi a teendőm most, és mennyi járulékot kell fizessek? Nagyjából úgy látom hogy a bevételem tisztán 400.000 Ft lesz/hó.

Informatikai ágon tevékenykedem.


Köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 10. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked azt hiszem a kata körül kell utánaolvasnod majd, de egy könyvelő hasznosabb tanácsokat tud adni mint a gyík.
2014. márc. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevés információ a bevétel, mennyi a hasznod? Vállalkozóként a járulékteher és az adó külön keletkezik, kb 50-70 ezer forint között minden hónapban ki kell fizetned az államnak és utána veheted ki a fizetésed. 20 % árrésnél a hasznod 80 ezer ebből még le kell vonód a költségeidet a járulékot. Fizetésed nem lesz miből fizetned. 40 % árrésnél már ha nincs költséged 80 ezret ki tudsz venni. Ha kevered a bevétel haszon és nyereség fogalmát akkor még tanulnod kell mielőtt vállalkozol.
2014. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az utolsónak írom:


Weboldalam van, amin a reklámokból van a bevételem. Nem árulok semmit, nincs árrés és semmi ilyesmi.


400.000 ft a bevételem a reklámból.


Ennek tudatában valami infó? Köszönöm.

2014. márc. 11. 11:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozásként csináld, könnyű nyitni és zárni és a felelősségvállalás a Te esetedben nem tényező. A stratégiai terved ismeretében, (ha nincs csinálj) tudod eldönteni, hogy kata vagy nem kata (érdemes megismerkedni a szabályzással utána érteni fogod amit a könyvelő mond). Stratégiai terv egyszerűsítve: merre tudsz bővülni, mennyire nőhet a bevételed.
2014. márc. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha munkanélküli vagy, akkor használd ki az önfoglalkoztatóvá válási támogatást fél évre, bér-és járulékköltség támogatásra, feleslegesen ne dobáld ki a pénzt.


A munkaügyi központban adnak erről felvilágosítást.

2014. márc. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Küldjél egy linket az oldaladhoz, köszi!
2014. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem adok linket, sorry.

2014. márc. 16. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!