Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerintetek érdemes lenne a...

Szerintetek érdemes lenne a munkaügyi központba regisztráltatni magamat?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő:

2012. júniusában végeztem a tanulmányaimmal.

Azóta állást keresek, sok jelentkezést elküldtem, de csak néhány állásinterjún voltam, az eredmény nulla.

Volt pár alkalmi munkám, és ennyi.

Plusz egyéb nem betervezett dolgok miatt is elhúzódott az álláskeresési időszakom.


A kérdésem a következő leb--sznának a munkaügyi központban , hogy ez idáig nem jelentkeztem be?

A tanulmányaim utáni 45 nap lejárt a tb fizetés szempontjából, amit még fizet az állam. Most ugyebár több, mint 1 év eltelt.

Az azt követő bő 1 évet be kell fizetni? mármint az elmaradt tb befizetést?

Volt esetleg valaki aki így járt, és behajtották tőle?


Ha most tételezzük fel, hogy sikerülne elhelyezkednem, és kiváltanám az adókártyát, akkor a több mint 1 éves be nem fizetést észrevenné az adóhatóság?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 22. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Anélkül is észre veszi.

Be kell. Ha nem is most azonnal tudod, de akkor sem fog elévülni a nem fedezett napokra vonatkozó fizetési kötelezettséged.


Munkaügyi regisztrációkor nézik a tb jogviszonyt, ott látni is fogják, de Te is lekérheted az egyenleged ügyfélkapun keresztül. Ettől függetlenül beregisztrálnak, de fel fogják hívni a figyelmedet a köztes időszak rendezésére.


Ha lenne az utóbbi 3 évben 1 év munkaviszonyod, akkor kaphatnál támogatást és fizetné a munkaügyi a tb-det. Így viszont max az önkormányzattól kérheted szociális alapon 1 évig, de annak meg előfeltétele a munkaügyi regisztráció.


Adókártyát miért kellene kiváltani? Az sincs meg? Az független a tb-től.

2014. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves Norbert!


Köszönöm a választ!

Még nem váltottam ki az adókártyát, mivel az említett alkalmi munkáim nem voltak hivatalosak, sem hosszú távúak, szóval értelmetlen lett volna kiváltani az adókártyát.

2014. márc. 22. 15:48
 3/8 verde ***** válasza:

Szia!

Bak Norbertre ne hallgass, mert hülyeségeket ír.

A munkaügyiben nem nézik, hogy rendezve van a TB-d vagy nem, ez a te felelősséged.

Minél hamarabb rendezd, mert komoly büntetésekkel dobálóznak.

Az önkormányzattól meg nem 1 évig kapod a segélyt(FHT-t) hanem, 1 év múlva.

Ha 1 év eltelik a regisztrációd után, és megállapítják az fht-t, akkor a tb-t nem kell fizetned mert azzal egy időben rendezve lesz.

Regisztrálj be, utána meg menj be a járási hivatalhoz, ott szociális alapon át tudják vállalni tőled a tb. fizetési kötelezettségedet.

Regisztrálni, csak akkor tudsz ha előtte kiváltod az adókártyád.

2014. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat verde!
2014. márc. 24. 07:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Verde most, akkor leírta ugyanazt, amit korábban sikerült nekem is?:-))


Munkaügyiben a támogatás mértékének megállapításakor nézik a jogosultságot, vagyis a tb-vel lefedett bejelentett időszakot, hiszen az alapján állapítják meg, hogy jogosult e egyáltalán a támogatásra.


Regisztrációt viszont attól függetlenül is elvégzik, ha nem elég a jogszerző idő, vagy nincs rendezve, csak maximum szólnak érte, hogy rendezze.


Önkormányzatnál szociális támogatás meg pozitív döntés esetén, egy évig jár alapból és nem egy év után, hanem ahogy írtad is a regisztráció után kell kérvényezni.


Legalábbis ez a tapasztalat. Nem hallottam még olyanról, hogy csak egy év után adhatta volna be bárki is, a szociális alapú kérvényét, mert nem tudta a semmiből fizetni a havi 6.600 Ft-ját.


Komolyan nem értem, mi a különbség a két válasz között....

De legyen igazad.

2014. márc. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 verde ***** válasza:

Na jó leírom még egyszer, mert látom kevered a dolgokat, és így bekavarod a kérdezőt!

Bemész a munkaügyre, ott regisztrálnak, nem leszel jogosult semmire, mivel még nem volt munkaviszonyod.

Ezzel el kezd elindulni az 1 év egy együttműködési időd. Ha 1 évig nem találsz munkát, akkor 1 év utam kapsz egy hatósági bizonyítvány, amivel bemész az önkormányzathoz, és ott megállapítják neked az FHT-t. Ha megállapítják akkor, azzal egy időben a tb-d is rendezve van, de ez csak 1 év múlva esedékes!

Amit Nobert mond az a tb hozzájárulás, azt nem a munkaügytől meg nem az önkormányzattól, hanem az illetékes járási hivataltól tudod igényeli.

Azt egyből megtudják neked állapítani, maximum 1 évig.

Ez azért jó, mert amire letelik az 1 év, addigra megvan az 1 év együttműködési időd a munkaüggyel, tudod igényelni az fht-t, így meg van oldva a tb-d.

Összefoglalva:

0-1 év Járási hivatal - tb hozzájárulás

1-∞ év Önkormányzat Fht + tb fizetés.

2014. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi még egyszer
2014. márc. 24. 13:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Mit takar ez a komoly büntetésekkel való dobálózás? Nagyon dramatikus belekiáltani a vakvilágba ezt, engem érdekelne a valós vetülete is. Hogy van ez?
2014. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!