Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldről rendelek telefon...

Ha külföldről rendelek telefontokokat és azt eladom némi haszonnal, akkor az adócsalásnak minősül?

Figyelt kérdés
Ebayen szeretnék berendelni tokokat iphonehoz mivel úgy sokkal olcsóbb mint Mo.-n és az lenne a kérdésem, hogy ez adócsalásnak minősül e? Illetve nincs megadva valami százalék nyereségként, ami alatt nem kell adózni? Kíváncsi lennék arra is, hogy egyáltalán kell e attól félnem, hogyha én berendelek kb 2-3 hetente 5db tokot és azt eladom, akkor kell e félnem egyáltalán attól, hogy megbüntetnek? Vagy először csak felszólítást kapnék?

2014. márc. 24. 19:17
 1/9 A kérdező kommentje:
És azt kifelejtettem, hogy idén fogom tölteni a 17. életévemet.
2014. márc. 24. 19:21
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Ez már üzletszerűnek minősül, így adóköteles.
2014. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Valami évi 600e Ft alatt nem kell adózni.

Pontosan nem tudom, hogy milyen feltételei vannak, de a vaterázásra is ez vonatkozik.

2014. márc. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
2-3 hetente ha rendelsz 5db tokot akkor azzal nem fognak szórakozni az egyszer biztos! használt cikk esetében van az évi 600 000 forintos határ ami alatt nem kell adózni, nem tudom megmondani, hogy ebben az esetben ez érvényes-e, utána kellene nézni.
2014. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát csak azért gondoltam, hogy amiket akarok rendelni azokért nekem 3500Ft-ot kell fizetni darabonként, és mivel a magyarországi ára átlagosan 20ezer forint és a fölött, ezért úgy gondoltam, hogy 10000 Ftért árulnám, nem ebből akarok meggazdagodni, csak mivel munkát sehol sem tudok kapni és mellette tanulnom is kellene, viszont pénzre szükségem lenne, ez tűnik a legésszerűbbnek..
2014. márc. 24. 20:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont az ilyenekre utazik a Nav. Ehhez bizony vállalkozás kell, s igen adózni is kell utána.
2014. márc. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

19:31


Fenti példa alapján már üzletszerű tevékenységnek minősül, így nincs 600e es limit. Az csak a saját megunt dolgaidra van, és nem zsír új, bontatlanokra amiből van 52 darabod.

2014. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De én nem felhalmozni akarom ezeket, hanem mint már említettem berendelnék 5 db-ot és ha elkelt mind akkor rendelnék újakat.
2014. márc. 25. 18:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint NEM érted!

Ha egyesével hozatod, s azt az egy! darabot adod el már akkor is kereskedelmi céllal hozattad!

Így ahhoz is kell vállalkozás, számlát kell adnod, s adóznod!

2014. márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!