Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online számítógépes játék -...

Online számítógépes játék - jövedelem - adózás?

Figyelt kérdés

Üdv!


Lehetőségem nyílt egy internetes számítógépes játékból, játékon belüli tárgyak üzletelésével (többnyire más nemzetek tagjaival) pénzt szereznem. Ez a csere-berélés a játékon belüli csere-rendszeren keresztül történik, nem érintkezünk fizikailag a többi játékossal.


Anyagi befektetésem a játékba nem történt (a játék megvételén túl), tehát mondhatni a teljes játékbeli "tárggyűtjeményem" profit. Ezeket a digitális tárgyakat PayPalen keresztül tudom értékesíteni, majd a pénzt átmozgatni a folyószámlámra.


Lévén, hogy több százezres pénzmennyiségről beszélünk évente, szeretném leadózni a szükséges összeget, de nem tudom, milyen adónem vonatkozik erre a típusú bevételre, és nem tudom, hogy hány százalékát kellene leadóznom.


Hiába keresgéltem a neten, nem igazán találtam a kérdésre választ, van itt esetleg valaki aki tudna segíteni ebben a témában?



2014. márc. 24. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyéb jövedelem az adóbevallásban ha van munkaviszonyod vagy tanulsz. Ha nincs az bonyolultabb.
2014. márc. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pay Palon még nem dőlt meg senki tudtommal. És ha a pénzed azon keresztül költöd el, soha rá nem jönnek.
2014. márc. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne hova kell beirni ezeket az adóbevallásba, ha nicns más jövedelmem. Előzőnek: volt vk aki újakat árult ebay-paypalon keresztül és megdőlt.
2014. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
íjakat nem újakat :)
2014. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!