Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e a statikusnak a helyszí...

Kell-e a statikusnak a helyszínen számlát vagy elismervényt adnia a pénzről?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: a helyszínre kihívtam egy statikus mérnököt egy ház állapotának a felméréséhez , mint magánember egy hivatalos statikai vizsgálatra. Megvizsgálta a házat, elmondta a szakértői véleményét és elkért a helyszínen tőlem 30 ezer Ft-ot. Erről az átvételről nem adott nekem semmilyen elismervényt, semmilyen számlát, hanem elrakta zsebre, elköszönt, beült a kocsiba és hazament. Ezenkívül semmilyen más írásos dokumentumot nem kaptam tőle. A kérdésem a következő: kellett volna-e a mérnöknek valamilyen számlát vagy igazolást adnia az átvett pénzről a nyújtott szolgáltatásért vagy pedig ő szabályosan járt el? A mérnököt én nem ismertem, nem baráti alapon hívtam ki és abszolút semmilyen írásos szakértői nyilatkozatot sem kaptam tőle sem a helyszínen, sem postán.

#efr
2014. márc. 25. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Kellett volna.
2014. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!