Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen szervhez fordulhatok,...

Milyen szervhez fordulhatok, ha a tulaj, akitől bérlem az ingatlant, nem hajlandó aláírni a bérleti díjról az átvételi elismervényt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
van szerződés?
2011. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
van
2011. márc. 27. 18:24
 3/14 anonim ***** válasza:
akkor esetleg apeh -el lehet megfenyegetni, hisz papírozni kell minden pénzmozgást, nem vagyok ebben szakértő, de szerintem egy papír a bérleti díj átadásáról olyan dolog mint számlát kapni a vásárlásról.
2011. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
hozzáteszem, hogy ha fenyegetőzöl, akkor megkeserítheti az életed ott.
2011. márc. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
és ha köztisztviselő az apehnél?
2011. márc. 27. 18:27
 6/14 A kérdező kommentje:
ezt nem értettem, milyen fenyegetőzésről van szó? ki kit fenyeget mivel?
2011. márc. 27. 18:28
 7/14 anonim ***** válasza:

Ennyire naív vagy? A bérbeadás, mint bevétel után adózni kell törvényeink szerint.

Ha Te aláíratod az átvételt, azt be tudod mutatni az APEHnek.. Erre gondoltak.

Vagy lehet, hogy rendesen adózik?

2011. márc. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha te fenyegeted meg a főbérlőt, hogy valakihez fordulsz, akkor ő cserébe megszívathat.



A másik pedig, hogy lehet, hogy van szerződésetek, de ha te KP-ban fizetsz és nem kapsz papírt az adott összegről, azaz tranzakcióról, akkor nem tudod bizonyítani, hogy valóban eleget tettél a szerződésben foglaltaknak, azaz ő mondhatja majd pár hónap múlva, hogy te nem fizettél, bizonyítékod nincs, így húzz el a faxba, mert a nem fizetéssel szerződést szegtél és ebből kifolyólag jogosan bontja fel.


Ennek orvoslása az, amikor a bérleti díjat bankon keresztül fizeted átutalással, erről nem kell semmilyen papír, ha át akar verni, akkor a bank leigazolja a tranzakciót.

2011. márc. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1. Bérleti szerződésben általában ki szokták kötni a pénz átadás módját (kp vagy bank)

2. Ha nem hajlandó akkor mondjátok meg hogy csakis bankon keresztül vagytok hajlandóak fizetni, ellenkező esetben felmondjátok a szerződést! Ez nem játék, ha alá írattatta a szerződést viszont az átvételi elismervényt nem akarja, onnantól bűzlik az egész és jobb az ilyennek idejekorán véget vetni. Én a helyedben ha 3 hónapos felmondási idő van kikötve a szerződésben azt közös megegyezéssel 30 napra módosítanám, és egyből beadnám írásban a bérleti szerződés felmondását, hagy örüljön.


Amúgy ő írta a bérleti szerződést?

2011. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
igen, ő írta a szerződést és már egy éve megy a bérlés, és még soha nem kaptam semmilyen átvételi elismervényt tőle
2011. márc. 27. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!