Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény. Vissza...

Családi adókedvezmény. Vissza kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Terhességem utolsó 4 hónapjára a párom igényelte. Nem vagyunk házasok. A munkahelyén ajánlották fel ezt a lehetőséget, nem is tudtunk róla hogy még a pici születése előtt van ilyen. Kitöltöttük a papírokat a párom beadta a munkahelyén. Következő hónapban meg már meg is kaptuk.

Viszont most az adóbevallás elkészítésénél szóltak hogy vissza kell fizetni mert jogtalanul vettük fel. Az indok hogy nem vagyunk házasok.

Tényleg így van?

Előre is köszönöm a választ!


2014. ápr. 10. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Terhesség ideje alatt tényleg csak akkor igényelheti az apa, ha házasok vagytok, viszont a pici születése után már ugye tisztázódik az apaság, és visszamenőleg is jogosult lesz rá, tehát az adóbevallással visszaigényelhetné.

Nem tudom mi van ebben a helyzetben nem tudom mi a teendő, visszafizetésnek nem látom értelmét, mert végső soron mostmár (gondolom azóta már megszületett) tényleg jogosult rá, tehát visszafizetné, de azzal egyidejűleg újra visszakérhetné.

2014. ápr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval!


Hagyd a fenébe, mert év végén úgyis helyetted, vagy Veled együtt érvényesíthette volna a magzati időszakra is a párod a kedvezményt. A vége úgyis ez lett volna.


Nem lesz belőle gond, mivel többet nem vettetek igénybe, mint ami járt volna.

2014. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon hasznosak voltak.

2014. ápr. 11. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!