Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóznom Németországban...

Kell adóznom Németországban szerzett jövedelmem után Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tavaly 4 hónapig volt jogviszonyom itthon, a nyáron kiköltöztem Németországba. Mindkét országban van állandó lakcímem, egy német cégnél dolgozom, ott adózom. A lányommal élünk kint, de haza járunk, mivel a feleségem és a fiaim itthon élnek.

Jól tudom, hogy kell bevallást leadnom, mivel itthon is volt jövedelmem, de a Németországban szerzett jövedelmet csak fel kell tüntetni a 44. sorban? Jövőre, ha csak kintről lesz jövedelmem, akkor már nem kell leadni itthon bevallást?


2014. ápr. 10. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy hogyan kell bevallani, de az egészen biztos, hogy csak az egyik országban kell adózni ugyanazon jövedelem után.
2014. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem vagyok benne biztos, de ha az év nagyobb részét magyarországon töltötted akkor itt kell adóznod belőle mint ha itt szerezted volna, németországgal gondolom van kettős adóztatásról elkerüléséről szóló egyezményünk szval németben nem kell
2014. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha 181 napnál többet vagy kint, akkor nem kell.
2014. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!