Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van olyan könyvelő aki elmesél...

Van olyan könyvelő aki elmeséli nekem a munkáját? Mit csinál pontosan?

Figyelt kérdés
Lehet más főállás mellett könyvelni vállalkozóknak. Kereset kiegészítésnek gondoltam. Sokat kell rohangálni a NAV-hoz, ügyvédhez? Elmesélitek egy-egy napotokat?

2014. ápr. 15. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

:D hát ez igen izgalmas... Egy könyvelő egy napjából te ne indulj ki.... Csendes nap nincs is , nincs hétvégéd és ünneped se nagyon, és olyat mint nyolc óra alvás hírből se nagyon ismered... Igen sokat kell rohangálni, de inkább a navhoz, ezt azt intézni, kijelenteni bejelenteni, a gépednél ülve egyfolytában csörög a telefonod, és akkor még egy csomó nem könyvelői de hatóságok vagy ügyfelek által rád lőcsölt feladatot is elláthatsz ingyenesen... Emellett mindig lesz olyan aki nem fog időben fizetni, és nem érti, hogy hitelbe te se kapsz kenyeret....


én személy szerint általában fél hat- hatkor kelek, és indítom a gyerekeket az iskolába, nem ritkán hét környékén már a gépemnél ülök, és nyolc után megindul a telefonok és ügyfelek áradata, eközben néha továbbképzés van, és néha rohangálsz ide oda, pénztárgépet rendelsz újra és újra, pedig nem a te feladatod lenne, munkaszerződést gyártassz, és szja bevallást, mert neki akkior is most kell az a jövedelemigazolás a navból....


Este hat felé csendesednek a telefonok, nem keres a hatóság, és leülsz dolgozni, hajnalig....

2014. ápr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) És más (főállású) munka mellett 2-3 vállalkozót tudnék könyvelni?
2014. ápr. 15. 10:15
 3/12 A kérdező kommentje:
De pl a NAV-nál nem lehet ügyfélkapun elintézni az ügyeket?
2014. ápr. 15. 11:28
 4/12 anonim ***** válasza:
van amit el lehet, és van amit nem... Ellenőrzésre nem tudsz az ügyfélkapun keresztül menni...
2014. ápr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Amíg a saját könyvelő-irodámban ültem, ahogyan az 1-es írja:

reggel 7-8 óra között arra van idő, hogy megnézni a nav honlapon, milyen nyomtatványok módosítását pakolták fel, amelyik kell, azt letölteni. Megnézni, milyen új jogszabályok, iránymutatások jelentek meg, és azok közül van-e olyan, amely valamelyik ügyfelemet közvetlenül érinti. Ha rövidke volt a módosítás rögtön elolvasni, megjegyezni (ha kellett) intézkedni, ha hosszabb volt, akkor ez megmaradt délutánra.

8 után megindult a telefonáradat + személyesen jöttek az ügyfelek, hozták-vitték a papirokat, akár a könyvelni valókat, akár új munkaszerződések-felmondások-táppénzes papirok, egyéb hivatalos helyről kapott leveiket segítsek kitölteni. Volt, amelyik még azt is velem töltette ki, amelyikre a saját adószámán és a keltezésen kívül semmi mást nem kellett felvésni.

Két ügyfél között azért igyekszel konkrét munkát is végezni = könyvelni, kontírozni, gépen rögzíteni, határidős bevallásokat kitölteni, vagy éppen OEP-pel, önkormányzat iparűzési adócsoportjával, stb. stb. bizonyos ügyeket elintézni, stb. stb.

Majd 5 óra után el is olvasod azokat a törvénymódosításokat, amikre reggel nem volt időd, vagy nyugiban csinálhatod zsinórban a határidős járulékbevallásokat, vagy éppen áfabevallásokat, ilyenkor még az SZJA bevallások ott vannak.

Hát igen! Az, hogy a kedves ügyfél fizet-e rendesen minden hónapban, vagy hónapokon keresztül csak hülyít, de te (mivel a megállapodást írásban megkötöttétek) a határidős munkát minden hónapban megcsinálod.... ez más kérdés.

2014. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És arra tudtok válaszolni, hogy ha csak egy-két ügyfélt könyvelek kereset kiegészítésnek, jó-e? köszönöm
2014. ápr. 15. 15:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt neked kell eldönteni, 1-2 ügyfél érdekében

- ugyanazt a könyvelő-programot megvenni, rendszerkövetési díjat fizetni = ha egyszeres könyvvitel, egyéni vállalkozó = pénztárkönyv, de bérszámfejtés, tárgyi eszköz nyilvántartás stb. stb. minden program kell

- összes törvény naprakész ismerete (adó, tb, munkaügy, ipa és nem sorolom)


Döntsd el, megéri-e 1-2 ügyfél miatt vállalkozói igazolványt kiváltani, mert ugye a dolog ott kezdődik

2014. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

nem tudom, ki szavazta le az elsőt, de hogy nem gyakorló könyvelő volt az illető, az biztos. Sajnos tényleg így működik... amikor este 11-kor jön az sms, hogy itt vannak a holnaptól belépő új dolgozó adatai... amikor júliusban közli, hogy ja, talált egy egy áprilisi számlát (havi áfás), és ez annyira fontos, hogy muszáj vasárnap délben szólnia miatta...

Mindegy, én szeretem csinálni, de néha a pokolba küldenék néhány ügyfelet.

2014. ápr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Kedves előttem szóló, én voltam az első, már megszoktam hogy lepontoznak, és igen gyakorló könyvelő vagyok. De itt már azt is megfigyeltem, hogy ha nem tetszik a válasz - hiába igaz - attól még simán lepontoznak. :)Azért köszönöm, örülök hogy te is így látod...
2014. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az rögtön látszott, hogy te könyvelsz, de hogy az, aki itt pontoz, életében nem csinált hasonlót, az biztos.
2014. ápr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!