Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről (Amerikából)...

Külföldről (Amerikából) érkezett küldeményeket minden esetben kibontanak és ha olyan megvámolják?

Figyelt kérdés

Vagy átvilágítják és ha látják h nekik érdekes van benne, akkor néznek bele? Rendeltem egy pár arany fülbevalót és megfogták a vámon, pedig gondolom csak egy kis borítékba lehet csomagolva.

Azért is aggódok, h múlt héten Angliából rendeltem egy kristály medált, ami ugye bizsunak számít, de 17ezer Ft-ba került, ezért elméletileg megvámolhatják, de sztem nem légipostával érkezik, hanem szárazföldön. A szárazföldön érkezett külföldi küldeményekbe is bele szoktak nézni, vagy csak a reptéren áthaladottakba?


2014. ápr. 15. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Angliában vásárolt dologért kár aggódnod, mert Nagy-Britannia is EU tag, tehát nincs vámolás a két ország között.

Az USA-ból érkezett küldeményeknél nem minden esetben bontják a csomagot. Attól függ, mi van benne. Én audio CD-ket rendeltem többször is, de sosem bontották ki. Nyilván azért, mert a vélelmezhető értéke alacsony.

2014. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nincs se emberuk se idejuk mindent kibontani

en mar kuldtem cipot meg csizmat az USAbol, joval a vamertek felett es mindig atment

a haver vitamint kuldott az USAbol (vamertek alatt) de azt megfogtak, kibontottak es a haver igazolta emailben kuldott szamlaval, hogy az bizony vamertek alatt van, csak a vamosok ugy gondoltak hogy nem...

mikor megkaptak emailben a szamlat, tovabb engedtek a csomagot


csak EU-n kivulrol erkezo cuccokra van vam (meg afa)

2014. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szerinted mennyi pénzt kérnének azért hogy kb napi 1000 csomagot kibontogassanak?:D
2014. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!