Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként weblapot üzemeltetek, ezesetben leírhatom költségként a számítógép vásárlásának költségét is?

Figyelt kérdés
Sanos a NAV-nál sem tudtak pontos információval szolgálni azzal kapcsolatban, mit is írhatunk le pontosan költségként. A számítógép vásárlás vajon annak számít?
2014. ápr. 22. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem. Mivel nem arról fut a weblap, hanem szerverről. A szerver bérlést leírható. A gép nem, mivel nem függ szorosan a tevékenységhez.

Mielőtt azzal jönnél, hogy de igen. Azt tudni kell bizonyítani egy vizsgálaton, hogy csak erre használod, ha behívnak rá. És ez olyan, amiért behívhatnak.

Köztünk szólva 95%-ban pont nem erre használnád a géped, és ezt a NAV is tudja.

A NAV-ban meg megbízni nem szabad, személyes tapasztalat. Legutóbb egy hónapja 3 csekket akartam kérni a járulékom befizetéshez. Írd és mond 8 helyre kapcsoltak, mire a 8. helyen már könyörögtem a nőnek, hogy ne kapcsoljanak tovább. Csekket ő se adott, de elmondta, hol tudom megigényelni. :D

2014. ápr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár elég érdekes maga az észjárás... az ember mégis min tudna weblapokat készíteni, ha nem számítógépen? Megálmodom gondolatban és már kész is?! A számítógép ugyanolyan alap dolog hozzá, mint a szerver.
2014. ápr. 23. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:
egyébként érdemes lenne a NAV-ot meginterjúvolni, mert ki másnak kellene jobban tudni, mint nekik ezt?
2014. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!