Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik, hogy nem 16% szja-t...

Létezik, hogy nem 16% szja-t vonnak a táppénzből?

Figyelt kérdés

Viszonylag kezdőnek számítok a könyvelői pályán, még csak pár éve foglalkozom vele, de azért pár adóbevallás már kikerült a kezemből, ilyennel viszont még nem találkoztam.

Az egyik táppénzes ügyfelem esetében nem 16% szja-t vontak a táppénz összegéből. Beszéltem az Egészségbiztosítási Pénztárral, de az ügyfélszolgálatos nem sokat értett a dologhoz. Találkozott már valaki ilyesmivel?



2014. ápr. 29. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Családi adókedvezmény?
2014. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem is eszembe jutott már, de nincs gyerek! :(
2014. ápr. 29. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Oh. Nem lehet, hogy az előtte lévő betegszabi (a 15 nap) kavar be? Bár akkor többet vonnának, nem kevesebbet.

Ha a napi összegeket nézed, úgy is kevesebbnek tűnik? Tudom, ez így furcsának tűnik, de az egész TB-ügyintézés furcsa... :D

2014. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, a betegszabadság is rendben van. Ha a napi levonást számolom, akkor is minden egyes nap hibás. Megvan az alap, de a 16% szja helyett 10,59%-ot vontak le minden egyes alkalommal 1 éven keresztül :/ Bújom a törvényeket ezerrel, de abban sem találok semmilyen kivételes helyzetet, mikor ez megengedett lenne :(
2014. ápr. 29. 11:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Betegségek után járó adókedvezmény?(súlyos fogyatékosság)

A kedvezmény mértéke a fogyatékos állapot kezdő napjának hónapjától ezen állapot fennállása idején havonta az adóév első napján érvényes havi minimálbér 5 százalékának megfelelő összeg.

2014. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez is megvolt :D Sőt, a rokkant ellátás utáni családi adókedvezményt is számoltam, de sehogy se jön ki az összeg, amit ők elszámoltak :/


Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Szerintem becsattogok az Egészségpénztárhoz és felteszek néhány kérdést! Ha ők számolták el, akkor valahogy csak fényt tudnak deríteni erre a rejtélyre...

2014. ápr. 29. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Szinte tuti, hogy elszámolták. És mivel program csinálja, az ügyintézőknek az adózáshoz meg fingjuk sincs, ezért elég kétséges, hogy fognak tudni segíteni.


Én már jártam kanosszát náluk olyanért, ami mindenkinek egyértelmű volt, csak nekik nem, aztán kifakadtam, hogy ha más is jelezte már ezt a problémát, ők miért nem jelezték tovább a vezetőségnek, hogy rossz a központi program, ami számol!!!!!!

Naná, hogy azért nem, mert ez nekik kedvezőbb volt, az igénylő pedig kínlódjon meg vele úgy, ahogy akar. Ráér... ha már keresőképtelen...:)

2014. ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Erdőfalvi válasza:
100%

Mivel a munkáltatónak meg kell előlegeznie a táppénzt teljes egészében a teljes 16% adóelőleg levonásával,a MEP csak az őrá eső részt, vagyis a teljes összeg 2/3-át téríti meg, a 2/3-ra eső adóelőlegrész levonásával.Mondjuk, hogy 9000,-Ft a TP.

Pl. 16%/3=5,333x2=10,66

9000x10,66=960

9000x16%=1440

9000x5,33=480

A 2/3 részre eső nettó:6000-960=5040

Vagyis a MEP 5040 Ft-ot fog utalni a munkáltatónak

A munkáltató 7.560 Ft-ot előlegezett meg.

Tehát az ő kimutatásukban 960 Ft előleglevonás fog szerepelni, ami megfelel a 10,66%-nak, tehát jó az, ami ott szerepel.

2014. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!