Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hova kell email címet írni, a...

Hova kell email címet írni, a NAV-nak ha be akarok jelenteni egy boltot hogy nem rendes nyugtát add ki, illetve olyan dolgokat észlelek vevőként, hogy a bolt szabály sértést tesz?

Figyelt kérdés

Konkrétabban csalnak a nyugtába, és kemény ft 100 okat csalnak ki emberből

jelen pillanatban értek ez alatt , az én esetemben 10x vásárlás esetén mind a 10 x 500ft-ot

És mind a 10x probálkoznak


2014. ápr. 30. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

részleteznéd?

Mi az, hogy kicsal 100 ft-ot: Ez nem NAV, ez rendőrség.

2014. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
50 ezerig szabálysértés.
2014. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
84%

Elnézést az Off-ért. De előbb tanulj meg írni, mert ez alapján úgy tűnik, hogy te nem állsz a helyzet magaslatán.

Kérdésed értelmetlen, tele hibával, és igencsak érthetetlen. Próbáld először leírni normálisan!

2014. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Tehát minden alkalommal 500 forinttal többet fizettél a kelleténél, vagy hogy kell ezt most érteni?
2014. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok


bocsánat a fogalmazásért.



Szóval !

Van egy helyi kis bolt, ahol 2 pénztár gép van! Egy számológépes nyugta papíral ( azon a nyugtán semmi adó száma bolt neve stb semmi se! Csak a be írt számok / ft )

A másik rendes pénztárgép mindennel, rendes nyugta papírt add az a gép, semmi gondot nem tapasztaltam.


De az a másik, olyan , hogy te a pultnál nem látod , hogy az összeg hogy hol mennyinél jár... úgy is van elrakva.. és nem 1x tapasztaltam , és pár vevő is, hogy közben míg te nem figyelsz (ez esetben én nem figyelek, mert ugye bár nem látom) közben be út , pár összeget ... pl 150 ft ot.

és a vég összeghez hozzá adja és úgy kéri el az összeget meglopva pár 100ft al

2014. ápr. 30. 19:36
 6/10 anonim ***** válasza:

És tényleg van olyan idióta aki észreveszi, majd megszámolja maga a végösszeget, és nem jelzi az eltérést?

A legkönnyebb pénzszerzés a hülye emberek átverése.

2014. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

ha többet fizettet veled, mint amennyit vásároltál, ahhoz a nav-nak semmi köze.

A NAV-nak ahhoz van köze, ha nem ad a pénztárgépből nyugtát, csak a számológép szalagját kapod meg.


Korábban azt hiszem, volt szabály arra, hogy a vevőkijelzőt úgy kell fordítani, hogy a vevő lássa és ellenőrizni tudja a gépbe bevitt összegeket, de mivel vannak forgalomban vevőkijelző nélküli készülékek, amik megkapták az engedélyt, nyilván ez sem kötelező már. Szóval amiatt, hogy nem látod, és ezért tudnak átverni, nem tesz semmit a hatóság.


Annyit tehetsz, hogy megtanulsz számolni, és szólsz a pénztárosnak, hogy elnézést, szíveskedjen újra összeadni, én nem ennyit számoltam. Vagy nem mész oda többet.

2014. máj. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Tehát akkor több tételnyi termék van feltüntetve, mint amit vásárolsz?

Pl. veszel 10 fajta dolgot + 1 szatyor és 11 tétel van? Miért nem 10? Én dolgoztam pénztárgép mellett benzinkúton, nyomtak fel rendőrnek ilyen miatt! A pali hozott vagy 15 számát ezzel bizonygatva, hogy megloptam minden alkalommal 100 Ft-al. A rendőr rokona kellet ahhoz hogy megmerjen szólalni a kis gyökér :)


Ki jött rá a megfejtésre? 100Ft-ba került a szatyor!


Végkifejlet többet ide nem jövök, nézze hülyének a jó k*** édesanyját!!!

2014. máj. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem.. hanem az csinálja, hogy 6 terméket vettem pontosan szatyor nélkül!!! és összesen 10 termék volt feltüntetve


és most pedig, a szomszédom járt ugyan igy csak nem 6 termék, hanem 15 terméket vett pontosan, és 17 et pötyögtek be

de ő észre vette a bolt ajtajában még, mert ahogy elmeséltük neki hogy ismét hogy jártunk, még a bolt ajtajánál utána nézet... És 360 ft ot csaltak le róla..

de persze ahogy észre vette szólt, és vissza kapta a pénzt


hozzá teszem a blokon, amit ez a pici gép add és leginkább vele dolgoznak... semmi sincs. se adő szám, sem boltnak a neve de semmi!


Én is dolgoztam kaszába, tudom milyenek a vendégek , de azt is tudom miaz ha valaki valakit meglop vagy csal...

2014. máj. 2. 20:28
 10/10 anonim ***** válasza:

ha átvernek, még mindig nem NAV, hanem fogyvédelem és rendőrség.

Ha nem kapsz nyugtát, NAV.

2014. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!