Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszavásároltam 2010. 09....

Visszavásároltam 2010. 09. 01-én kötött életbiztosításomat 2013. 07.23-án. Ez szja köteles jövedelem?

Figyelt kérdés
A szerződés szerint a biztosítás a 25. hónaptól kezdődően visszavásárolható. Az szja bevallásba be kell állítani a visszafizetett összeget vagy annak egy részét? Adóigazolást nem kaptam. Ha be kell vallani, akkor a bevallás melyik sorában?
2014. máj. 3. 18:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha adóigazolást nem kaptál a biztosítótól, akkor szinte biztos, hogy nem kell bevallani.

Nem tudom, hogy mennyiért vásároltad vissza, és mennyit fizettél be addig a napig.


Ugyanis ez a dolog úgy működik, hogy ha adózatlan jövedelemből fizettél be díjakat, vagy többet kaptál vissza, mint amennyit befizettél, akkor azok a részek (hasznok) adókötelesek lehetnek. Hogy milyen módon, az attól függ, hogy milyen jogcímen fizették azt ki. Tehát "kamatjellegű", vagy bármi más...

2014. máj. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!