Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Attól még lehet bejelentett...

Attól még lehet bejelentett egy munka, hogy a munkáltató nem fizeti utánam a TB-t?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem hiszem, a TB-t nem a munkáltató fizeti hanem a te béredből vonják.
2014. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De adóigazolást fogok róla kapni, akkor ugye nem fekete munka?
2014. máj. 6. 21:06
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

De igen, ha bejelentett, akkor be vagy jelentve.

Az másik kérdés, hogy a munkaadónak van-e adó vagy TB tartozása.

2014. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát Tb-t nem fizetik utánam, de elvileg küldenek majd adóigazolást. Azért kérdezem, mert lejelentettem a munkaügai kp-nak hogy van ez a munkám, miel ők fizették eddig helyettem a TB-t. ÉS most félek,hogy egy fekete munká jelentettem le. Diákszövetkezettől kaptam ezt a melót, de én nem diákként, hanem alkalmi munkavállalóként vagyok náluk regisztrálva. Viszont ez nem alkalmi munka hanem állandó.
2014. máj. 6. 21:09
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Olyan nincs, hogy bejelent, de nem fizet.
2014. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Alkalmi munkavállaló vagy, az előző kérdésed alapján. Akkor be vagy jelentve ezekre a napokra, de ha nem vagy diák már, akkor bizony ettől nem válsz biztosítottá, fizetned kell az eü szolgáltatási járulékot (plusz a mentesített keretösszeg feletti részre szja-t)
2014. máj. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
akkor ez nem fekete munka, be vagyok jelentve?
2014. máj. 6. 21:28
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

csak bizonyos napokra vagy bejelentve,ezt jelenti az alkalmi munkavállaló. azokon a napokon amikor nem vagy bejelentve,ott már kell fizetned a tb-t.

diákmunkát csak akkor végezhetsz ha van nappali tagozatos jogviszonyod,és szövetkezet által vagy foglalkoztatva, ha nm így van akkor ez nem diákmunka

2014. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Kicsit sok a zagyvaság a válaszokban.


Először is nem tudjuk, hogy ténylegesen hogy' vagy foglalkoztatva a jelenlegi helyeden.

Ha van munkaszerződésed velük, akkor munkaviszonyban vagy.

Általában azt is tudja az ember, ha egyszerűsített foglalkoztatásban (alkalmi munka) dolgozik. Ugyanis az nem egy "állandó" munka, hanem "alkalmi".:)


Egy jogviszony akkor hivatalos, ha van a munkáltatóval valamilyen szerződésed erre vonatkozóan. Az más dolog, hogy bejelent-e vagy sem, mivel a cég által aláírt munkaszerződés "véd" ez esetben. Azért hülye az a munkáltató, aki hivatalosan, szerződéssel munkaviszonyt létesít valakivel, és közben nem jelenti be. Ritka, mint a fehér holló.


Ettől teljesen független az, hogy a munkáltató fizeti-e az állam részére az adókat, járulékokat a bérek után. Ez Téged nem érint. Ha a Te fizetésedből levonták az adót, járulékokat, akkor az olyan, mintha Te azt az államnak már megfizetted volna. Ilyen esetben a munkáltató készfizető kezesként felel a levonásokért, és Téged attól hátrány nem érhet, hogy ő nem fizeti tovább az államnak.


Diákmunka:


Diákmunkát nappali tagozatos hallgató vállalhat. És nem kell, hogy iskolaszövetkezeten keresztül történjen, mert csak akkor számít diákmunkának. Ez marhaság.

Egy diák is vállalhat bármilyen jogviszonyban munkát.

Akár munkaviszonyban, akár megbízási jogviszonyban, akár diákszövetkezeten keresztül, akár egyszerűsített (alkalmi) foglalkoztatásban.


A különböző jogviszonyok határozzák meg a kötelezően levonandó adót, járulékokatt. Ezek jogviszonyonként eltérőek is lehetnek.


Tehát első kör, hogy milyen jogviszonyban is foglalkoztat a mostani munkáltatód?

2014. máj. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

a másik kérdésben leírta, hogy nem diák, és alkalmis...


annak, aki azt írta, a nem alkalmis napokra fizetni kell: sajnos az alkalmisra is.

2014. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!