Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2013-ban GYED-et és GYES-t is...

2013-ban GYED-et és GYES-t is kaptam. Az adóbevallás melyik sorába kell beírnom a a GYES összegét?

Figyelt kérdés
2014. máj. 8. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
leginkàbb egyikbe sem. Ha nem értesz hozzá (és úgy tűnik, nem), miért te csinàlod?
2014. máj. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A GYES-t egyikbe sem, adómentes jövedelem...
2014. máj. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A GYES - ahogy már írták - adómentes jövedelem. Az Államkincstártól már rég meg kellett kapnod a papírt az adóbevalláshoz, ott pedig fel van tüntetve pontosan, melyik sorba mit kell írni. Ezt nullás fizetésnél (például GYES ideje alatt) is kiküldik, még az év elején.
2014. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy a GYES adómentes jövedelem.Sajnos az Államkincstártól nem kaptam meg a papirt. Mivel tavaly még gyedet is kaptam a munkahelyemről kapott papír alapján próbáltam kitölteni a bevallást. Azt nem tudtam, hogy szerepeltetni kell -e az egyébként mentes Gyest a bevallásban, vagy sem.
2014. máj. 11. 21:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Sováy malac vágtában szerezd meg az igazolást a Kincstártól a gyed miatt... A gyes nem adóköteles, azt nem tudod beírni sehová sem.
2014. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!