Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 30-40-50 éves korosztály...

30-40-50 éves korosztály mennyire fontos számotokra, hogy bejelentett munkahelyetek legyen?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy kell a 40 éves szolgálati idő a nyugdíjhoz.Tudatosan arra törekedtek, hogy lehetőség szerint végig bejelentett munkátok legyen, vagy a pénz és megélhetés miatt elfogadtok más alternatív megoldást is?

2014. máj. 8. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem, kizárólag bejelentett állást fogadok el. Szerencsére olyan helyen lakok ahol lehet azért találni. 23/F
2014. máj. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy fontos. 30 év körüli nő ha még szülne azért is pluszba fontos, az 50 meg már közel a nyugdíjhoz azért is fontos.

Nem csak a mának kell élni.

2014. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon fontos lenne, de nincs meló. Úgyhogy elfogadok más alternatív megoldást is.

Viszont amint lesz egy hivatalos, már játszom is a kámfort...

2014. máj. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Ma már ez nem fontos. Én 38 vagyok, mire nyugdíjas leszek már nem biztos, hogy lesz ez a 40 éves munkaviszony törvény. Az sem biztos, hogy lesz egyáltalán nyugdíj. A mai törvényke szerint semmi nem kötelezi rá az államot, hogy nekem majd nyugdíjt adjanak. A gyerekszülésen túl vagyok a GYES, GYED már nem befolyásol. Szóval elvállalok mindent amiből pénz jön és igyekszem gondoskodni saját magam számára a jövőmről. (önkéntes nyugdíj, spórolás stb).

Más kérdés, hogy nem is nagyon vannak olyan állások amiből válogathatok.

2014. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

A feketemunkával az a baj, hogy nincs betegszabi, tb-t magadnak rendezed, szabadságod sincs, ha nő vagy, és szülsz, a GYES az éhenhalásra elég. Nem vagy hitelképes sem. Ezen felül még ezerféle előnye van a bejelentésnek.

Bizonyos területeken pedig a főnök előszeretettel felejti el, hogy fizetést is kéne adni. Akkor pedig szívod a fogad, és pénz nélkül maradsz.

Az adóhatóság rákérdezhet, hogy miből tetszik élni.

De a legjobbat el ne felejtsem: börtönbe is kerülhetsz, ha lefülelnek.

2014. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom megoszlanak a vélemények.
2014. máj. 9. 16:09
 7/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
Én most mentem nyugdijba,de 4 gyerekem van. Nos nem mindegy hány éves vagy? Nyilván a biztos biztositás mindekekelőtt és ha elkap valamelyik hatóság milliós lehet a büntetésed!!!Mellesleg ha van 25 év jól kereső állásod többet ér,mint az én 41 évem, amire 58.075. ft.ot kaptam 1 éve,mikor nyugd. mentem.30-40 éves lennék kimennék külfödre és legalább lenne egy pár évem jó keresettel.Persze bejelentve!!!!
2014. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
Ja, nem kell 40 év szolgálati idő.Elég 25. Amit te irsz az a 40év ledolgozott!!Nem mindegy!!
2014. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugdíjhoz elég 20 év szolgálati idő, csak meg kell várni, hogy a nyugdíjra jogosultsági korhatárt is elérd.


40 év szolgálati idő után a nők mehetnek az előírt nyugdíjkorhatár előtt nyugdíjba.

2014. máj. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!