Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA bevallást be kell adni...

Kétkedő kérdése:

SZJA bevallást be kell adni május 20-ig, ha valakinek 2013-ban nem volt jövedelme, mert nem volt állása? (korábban sem dolgozott még)

Figyelt kérdés
A felnőtt gyerekünk tavaly még nem talált magának semmilyen munkát (mi segítettünk, hogy megéljen), csak most, ebben az évben. Ebben az esetben is be kell nyújtania május 20-ig a bevallást?

2014. máj. 15. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem volt alkalmazotti jogviszonyban, nem folytatott kereső tevékenységet. Ha lesz jól fizető állása, akkor lesz is mit bevallani.
2014. máj. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint, Nem? Nagyon félek, hogy megbírságolják, ha be kellene adni, és nem teszi, akkor még nehezebb helyzetbe kerül anyagilag.
2014. máj. 15. 08:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszoló vagyok. Várjunk még néhány válaszoló soraira, vagy meg kell kérdezni egy könyvelőt. De a hajléktalanok is mind ebben a helyzetben vannak, nekik sem az a gondjuk, hogy beadták-e az üveg visszahordásból összeszedett néhány 100 Ft-jukat. A tisztességes megélhetést jelentő jövedelem mondjuk ki de kb. 500 000 Ft/hó-nál kezdődne, ahogy minden fejlett országban. Akinek ez megvan, ott érdeklődjék a NAV hogy bevallotta-e.
2014. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

ugyfelszolgalat@apeh.gov.hu" <ugyfelszolgalat@apeh.gov.hu>


itt irtam nekik es valaszoltak, de 20.-ig nem tudom fognak-e .... en kulfoldon voltam, aztan gyesen (tudom ez mas ), nem volt a gyesen kivul mas bevetelem es ezt a valaszt kaptam toluk: hatha valamit segit!kulonben meg menj be hozzajok, az Orsrol a 80-as trolival, vagy a Keletibol a 81-es troli epp ott all meg, nagy bordo epulet a patak masik oldalan, mindenki meg tudja mondani hol kell leszallni, talan a megallonak is az a neve, rengeteg ablaknal dolgoznak, sorszamot adnak, max 20 percen belul sorrakerulsz. ez a alaszuk:


Tisztelt Ügyfelünk!


Foigazgatóságunkra érkezett elektronikus levelével kapcsolatosan az alábbi tájékoztatást nyújtjuk.


A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (továbbiakban: Szja tv.)1. számú melléklete tartalmazza az adómentes bevételeket. Ezen adómentes bevételek közzé sorolandó a családok támogatásáról szóló 1998.évi LXXXIV. törvény által meghatározott gyermekgondozási segély is.

A családi pótlék címén megszerzett bevételbol nem kell jövedelmet megállapítani. [Szja. tv. 28. § (19)bekezdése]

Az Szja tv. 11. § (3) bekezdése szerint, amennyiben Ön az adóévben egyáltalán nem szerzett bevételt, vagy kizárólag olyan bevételt szerzett, amelyet nem kell bevallania, akkor nem kell adóbevallást errol az adóévrol benyújtania.


A fentiek értelmében, amennyiben Ön a 2012. adóévben gyermegondozási segélyen, illetve családi pótlékon kívül más jövedelemmel nme rendelkezett, úgy nem kell személyi jövedelemadó bevallást benyújtania.



Az Alkotmánybíróság 60/1992. (XI.17.) AB határozatában rögzítettekkel összhangban tájékoztatom, hogy a válaszlevélben részletezettek szakmai véleménynek minosülnek, kötelezo jogi erovel nem bírnak.



Üdvözlettel:

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

Közép-magyarországi Regionális Adó Foigazgatósága

Tájékoztatási Foosztály

2014. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Az alábbi a legmegnyugtatóbb:


"Az Szja tv. 11. § (3) bekezdése szerint, amennyiben Ön az adóévben egyáltalán nem szerzett bevételt, vagy kizárólag olyan bevételt szerzett, amelyet nem kell bevallania, akkor nem kell adóbevallást errol az adóévrol benyújtania. "

Vagyis nem volt bevétele, semmi, akkor nem kell beadni, hogy 0 volt, és nem lehet megbüntetni... Mellesleg, miért 2012-es év szerepel, ha ez mostani levél? Elírták? Akkor ők is tévedhetnek...

2014. máj. 15. 09:34
 6/10 anonim válasza:
de a tb-jet azt fizetni kell, viszont kerhetitek hogy az onkormanyzat fizesse helyettetek... nezzetek utana a TB-nek, mert utolag behajtjak!a jegyzonel kell kerni, atvallajak a fizetest...nezzetek utana, nem veszes, csak be kell menni, megkerdezni!
2014. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
en vagyok aki a levelet bemasoltam, 2013. februar 26.-an irtam neki es 2013. marius 18.-an valaszoltak.
2014. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

... és lám egy könyvelő...:


Ha a magánszemélynek az adóévben nincs semmilyen bevétele, jövedelme, vagy olyan van, amely adómentes, vagy nem esik adóbevallási kötelezettség alá, annak nem kell arra az adóévre bevallást benyújtania. Még nullásat sem!

(Ez a nullás bevallás mizéria az agyamra megy!)


Tehát nem kell!


Az a bizonyos "TB", pedig az "egészségügyi szolgáltatási járulék" akar lenni, amit azoknak kell fizetniük, akiknek nincs biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyuk.

Alapból van ilyen a kiskorúaknak, az öregségi nyugdíjasoknak. Az oktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytatóknak az állam átvállalja ennek fizetését automatikusan.


Aki az előző körbe nem tartozik, és nincs biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonya, az köteles maga után fizetni havonta 6.810,- Ft eü. szolgáltatási járulékot. Ez fedezi az egészségügyi ellátását. Még akkor is kell fizetnie, ha orvost soha nem lát...


Az, aki nem tudja fizetni, kérvényezheti az önkormányzatnál, hogy vállalják át helyette. Rászorultsági alapon megy. Maximum 1 évre adják meg, de van, akinek a következő évben is megadták.

2014. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A megnyugtató válaszaitokat köszönöm! A tb-vel kapcsolatosan, vajon visszamenőleg is lehet kérvényezni az önkormányzatnál? Mert amennyiben nem, akkor "gyűlt" tb adóssága a gyermekünknek, ez gond... Most van munkája, kérdés, hogy fizetik-e ezt utána, például ezt vajon honnan lehet megtudni?
2014. máj. 16. 08:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg nem lehet kérvényezni.


Ha a gyereknek van munkaviszonya, akkor a "TB"-je is rendezve van, magával a jogviszony fennálltával.

Ha fizetnek utána valamit, ha nem.

Ha van munkaviszony, akkor biztosítottság is, ami által rendezett ez a fajta kötelezettség...

2014. máj. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!