Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem kap vissza adót?...

Miért nem kap vissza adót? Nekem ez sántít! A családi adókedvezménybe megint nem írtak be.

Figyelt kérdés

Férjem a munkahelyén minden évben kapott vissza 30-50 ezer Ft-ot. Ekkor még nagymamám csinálta az adóbevallását. Ennek 4 éva, azóza drága mama elhunyt. Most, hogy a munkáltatója tölti ki soha nem kap vissza.

miért lehet ez?

és ahhoz, hogy én most megírjam ki kell kérnie 1 évre.visszamenôleg az összes bérpapírt? nekem ez sántít.

továbba a kislányomra igényelni lehetne a csaladi adókedvezményt, már nyilatkozatot is adtunk le mégsem szereplek benne.



2014. máj. 16. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
gondolom ha év közben már nyilatkoztatok atzadókedvezményről, akkor már egyből megkapjátok a fizetéssel a kedvezményt, így miért járna vissza még az év végén is?
2014. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

4 évvel ezelőtt mások voltak az adózási szabályok.

nem kell kikérned az összes papírt. Csak egy elszámolás kell az elmúlt évről a munkáltatótól. Azon rajta van minden.

2014. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

most adtuk le 1 honapja a munkàltatonak, hogy az ô adójábol visszaigényeljunk, de üres a rublika ahol ennek szerepelnie kellene.

év közben sem kapott, mert most tudtam meg, hogy már évek óta kérhettük volna

2014. máj. 16. 11:15
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönom utolsó.

Ez a cég annyita "lusta" hogy egy munkáltatói igazolásért 3 hetet könyörögtünk. :(

2014. máj. 16. 11:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is a havi elszámolásába vették bele a kedvezményt. Persze ma ebben az országban ezt nagyon kevés cégnél érzik a dolgozók, mert csak formaság, papírforma az egész.


Nálunk is ez volt, elkönyvelték, de a fizetés nem emelkedett, ezért úgy nyilatkoztunk hogy nem kérjük. Független könyvelővel csináltatjuk a bevallásunkat, így maximálisan ki tudjuk használni a kedvezményt, mármint tényleg megkapjuk egy összegbe ami jár.

2014. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

nem akarlak bántani, de az alapján, hogy fogalmad sincs arról, hogy ez járt volna, meg egy évnyi bérpapírt akarsz előszedni, nem hiszem, hogy azt egyáltalán tudod, hogyan működik, és hol szerepel a bevallásban :(

Légy szíves, írj nekem privit, és kinyomozzuk, mi a helyzet.

2014. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ment a privát kedves utolsó!


Nem hinném, hogy havi elszámolásban szerepelne, hiszen 3 hete mentem be, hogy akkor ezt szeretnénk igénybe venni.

A kislány előző kapcsolatomból született, így eszünkbe sem jutott, hogy ebben a helyzetben ez járhat.

2014. máj. 16. 12:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Szóval tényleg nem tiszta a kép...


Sötétben tapogatózunk.


Annak, aki a háztartásában gyermeket nevel, és jogosult utána családi pótlékra, jár családi kedvezmény is.

Ennek érvényesítését kérheti a munkáltatójától év közben.

Ha nem teszi meg, akkor év végén az adóbevallásban utólag érvényesítheti. Ha nincs annyi adóalapja, amelyből érvényesíteni tudná, akkor a vele közös háztartásban élő házastársa, élettársa is megteheti helyette, vagy vele közösen. A családba hozott gyermekre tekintettel is!

2014. máj. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tehát a kislányom nem közös, előző kapcsolatból született, de én nem dolgozom. A családi pótlékra én vagyok jogosult.

Igazán nem is tudom, hogy élettársi viszonnyal-nevelt gyermekre ez mennyire érvényes vagy sem, meg hát eddig nem is halottunk, de ha kérhető akkor igényelnénk.


Én annyit tudok erről a dologról, hogy a szomszédomék tavaly 2 kisgyermekre is megkapták. (élettársak, nem házasodtak, nincs közös baba, anyuka nem dolgozik, nevelőapa adójából igényelték)

2014. máj. 16. 18:31
 10/12 A kérdező kommentje:

Na most megint butaságot írtam :)

A lényeg, hogy nevelt gyermek esetén a nem vér szerinti apára úgymond "átruházható-e"?

Bocsi, köszi

2014. máj. 16. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!