Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogycsinaljam az adobevallasom...

Hogycsinaljam az adobevallasomat? Nekem kell?

Figyelt kérdés
2013-ban dolgoztam kb 2 honapot utanna visszajottem az egyetemre elotte meg sosem csinaltam semmit ezert nemtudtam hogy megkell oroizni a lapokat amiket adnak. Hogyan kezdjek bele??? Nagyon surgos!!!!!!

2014. máj. 19. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Ha nincs meg a 2 hónapról szóló igazolás holnapig, hogy meg tudd csinálni, és le is tudd adni a bevallásod, akkor azt tanácsolom, hogy bármilyen másik papírból, ami ezzel kapcsolatos készíts egy "megközelítőleg" jó adatokkal rendelkező bevallást, és nyújtsd be.


Utána sürgősen szerezd be visszamenőleg arról a 2 hónapról az igazolásokat, és aszerint készítsd el - önellenőrzés keretén belül - a helyes adatokkal a bevallásodat.

2014. máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van ügyfélkapud, a járulékadatokban meg tudod nézni, hogy ki mikor milyen összeggel jelentett be és mennyi szja-t vont le tőled.

Ha nincs ügyfélkapud, bármelyik okmányirodában, vagy kormányablaknál nyithatsz egyet holnap. Mire hazaérsz az okmányirodából, már használhatod is.

2014. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyonszepen koszonom!!!!! :)))
2014. máj. 20. 00:21
 4/4 anonim ***** válasza:
EBEV-ben emlékeim szerint csak a járulékköteles jövedelmek szerepelnek, vagyis ha diákmunkáról van szó, akkor az nem lesz ott (de javítsatok ki, ha tévedek).
2014. máj. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!