Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kimegyek a piacra arulni...

Ha kimegyek a piacra arulni hasznalt ruhakat es kifizetem a helypenzt, utanna adoznom kell meg utanna?

Figyelt kérdés
Meg kiskoru vagyok es nemtudok adni szamlat.es banki folyoszamlam sincs.viszont a ruhaimmal nem tudok mar mit kezdeni.

2014. máj. 21. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha éves szinten az ebből befolyó bevételed nem éri el a 600 ezer forintot, akkor nem kell adóznod, és bevallani sem.

Ha túlléped, akkor már el kell kezdeni "számolgatni"...


Nem azért nem tudsz számlát adni, mert kiskorú vagy, hanem azért, mert nem vagy "számlaképes". Ahhoz, hogy valaki számlaképes legyen, be kell előtte jelentkezni a NAV-nál bizonyos tevékenység folytatására, és arra képeznek az illetőnek adószámot (nem azonos az adóazonosító jellel!). Onnantól kezdve lesz valaki "számlaképes".


Arra a tevékenységre (saját, használt ruháid magánszemélyként történő értékesítése) nem kell adószámot kérni, KÜLÖNÁLLÓ JÖVEDELEMKÉNT adózik, ha a fenti bevételhatárt túlléped.

2014. máj. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem ne árulj a piacon,inkább rabolj bankot!
2014. máj. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!