Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATÁ-s egyéni vállalkozóként...

KATÁ-s egyéni vállalkozóként hogyan számlázhatok egy ügyfélnek évi egymillió felett és ez nettó vagy bruttó?

Figyelt kérdés

Szeretnék indítani egy egyéni vállalkozást és a katás adózás lenne a legjobb nekem, de van egy leendő ügyfelem, akinek sokat tudnék dolgozni, évi egymilliós összeg biztosan meglenne. Úgy tudom ilyenkor NAV bejelentési kötelezettség van és egy hat pontos lista alapján igazolni kell, hogy nem színlelt munkaszerződésről van szó.

A kérdés, hogy ez a megbízónak vagy nekem jár-e valamilyen extra kockázattal NAV szempontból,illetve hogyan kell ezt kivédeni? Ha jól gondolom, megfelelő szerődést kell írni, ami lefedi ezeket a pontokat. Van ilyenre minta valahol a neten?

Az egyik pont az 50%-os bevételi határ, ez nem biztos, hogy meglesz, ezért kellene a megfelelő szerződés.

Illetve az egymilliós összeg bruttó vagy nettó?

Barmilyen tanácsot szívesen veszek, köszönöm.



2014. máj. 27. 06:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk, hogy bruttó/nettó 1 millió? Egyébként nem feltétlenül a KATA a legjobb, főleg, ha van mellette főállásod/nappali jogviszonyod.


Javaslom, hogy keress fel egy KÖNYVELŐt

2014. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nettó 1 millió. És a 6 pontból 2-nek kell legalább teljesülnie, nem feltétlenül mind a 6-nak. És igen, mind a kettőtöknek kell majd róla bevallást csinálnia.
2014. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!