Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 8 eve elek Angliban, csak...

Brigitta.szabo kérdése:

8 eve elek Angliban, csak masfel evet dolgoztam otthon mielott kijettem. Ha nem jelentettem le sehol hogy en kulfoldre koltozom milyen lepeseket kell tennem hogy ne noveljem a birsagom nagysaga amit kulonbozo szervezetektol mar bisztos felhalmoztam?

Figyelt kérdés
Meg nem tervekek haza koltozni a kovetkezo 8-10 evben, de mar most aggodom mi lesz akkor mikor hazamegyek. Nincs bankszamlam otthon es penzt sem kuldok haza senkinek.

2014. máj. 27. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Azokat a lépéseket már 8 éve meg kellett volna tenned.


Ha valaki külföldön vállal munkát (tehát nem elhagyja végleg az országot), akkor azt be kell jelenteni a NAV-nak, hogy a "kettős" biztosítottságot és járulékfizetést elkerüld.

Ha ezt nem teszed meg, akkor nagy valószínűséggel ketyeg az adófolyószámládon az ezzel kapcsolatos járulékfizetésre az összeg, valamint a késedelmi kamatok.


Szánnod kell rá időt, hogy ezt itthon lerendezd - akár utólag is, mert problémád csak Neked lehet belőle, nem másnak.

2014. máj. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szoval akkor csak a NAV-nak kell jelentkeznem es sehol mashol?
2014. máj. 28. 08:58
 3/7 A kérdező kommentje:
Megtehetem en azt interneten?
2014. máj. 28. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Alapból megtehetnéd (egy formanyomtatvány van rá), de Neked az elmúlt pár évet is rendbe kell tenned, tehát nem biztos, hogy az ügyfélkapun ezt le tudod rendezni.


Igazából nem tudom...

2014. máj. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget. Nagyon kedves hogy szant idot a valaszadasra :)
2014. máj. 29. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:
na mi lett kérdez7ő mennyi dugtak meg?
2021. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
????????
2021. jún. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!