Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katás egyéni vállalkozó...

Katás egyéni vállalkozó hogyan fér hozzá a pénzéhez?

Figyelt kérdés

Ha katás egyéni vállalkozó vagyok, akkor a havi 50.000 forinton felül nincs egyéb havi befizetendőm, nem adok bért, nem fizetek járulékot, stb. Ha tehát van 200.000 Ft bevételem, akkor abból 150-et elkölthetek. A kérdés, hogy hogyan? Ha van a vállalkozásomnak saját számlája, akkor át kell utalnom a saját privát számlámra? Vagy fel kell vennem készpénzben? Vagy használhatom magáncélra a vállalkozás bankszámlájához kapcsolódó bankkártyát?

A teljesen köznapi tételekre gondolok, bevásárlás, tej-kenyér



2014. máj. 31. 06:28
 1/1 anonim válasza:
szintén katás vagyok, nekem nincs külön vállalkozói számlám, a saját privát számlám van beregisztrálva, és gond nélkül használom. mivel az 50-en kívül nincs más kötelezettséged, ezért nem hiszem, hogy a vállalkozói számlára külön vonatkozik bármilyen használattal kapcsolatos reguláció.
2014. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!