Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi az esélye, hogy megtalá...

Mennyi az esélye, hogy megtalál a NAV?

Figyelt kérdés

Tegyük fel üzletszerűen árulok Vaterán.

Nincs adószámom és mivel külföldről érkezik a csomag a vevőhöz, ezért számlát sem adok.

Na most, van egy fiókom, egy számlaszámmal, ami nem tartozik hozzám csak a 100FT befizetéséig kellett.

A nevem és a címem is kamu, mert régebben kitiltottak ezekkel az adatokkal, mert vmit linkeltem hozzászólásban.Szóval vmi kis hülyeségekért.


Azt olvastam, hogy a NAV csak konkrét személyt kereshet meg és a Vaterán 1 éve is ebből a rengeteg felhasználóból csak 120 embert szúrt ki. Abból is 90 valamennyi esetben tudták őket beazonosítani.


A kérdés adott. Folytassam 600 ezer után vagy használjak új fiókot? ( Ez azért fontos, mert itt bizalmatlanok a 0 értékelés miatt. )



2014. máj. 31. 11:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Vesznek tőled valamit és ha nem adsz számlát már van bizonyíték és cím és név is.


gizmó

2014. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nincs se név, se cím. Egy fiókom van kamu névvel és címmel. Én a vásárló címére rendelek.
2014. máj. 31. 11:36
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
És a vásárló hogy fizet neked? A kamu névre és a kamu címedre.. vagyis a pénz valaki más kapja meg?
2014. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
A pénz csak eljut hozzád valahogy. Az pedig lekövethető
2014. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
remélem megtalál
2014. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Tipikus magyar. Csak ilyenkor szégyellem hogy magyar vagyok.

spicli

2014. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Drágám, az IP címről is be lehet azonosítani valakit :) Ha a Nav akar, megtalál... nem azonnal, mert most az adóbevallásokkal foglalkozik...


(u.i.: attól, hogy 600 E fölött új fiókot csinálsz ugyanúgy hozzád tartozik... a NAV nem egy szomszéd akit átverhetsz a "kamu" dolgaiddal.

2014. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A Vatera is köteles adatot szolgáltatni, ha a NAV megkeresi. Bankszámlaszám van, tehát megtalálható vagy.

Valamint, létezik próbavásárlás is. Nagy dolog, vesz Tőled valamit az egyik ellenőr, ami szintén "kamu" lesz...

2014. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Oké végül is tökmindegy, majd fizetek.
2014. jún. 18. 13:50
 10/18 anonim válasza:
100%
Én is csak remélni tudom, hogy megtalál. Lehet neked jó móka ez az adómentes élet, de más vállalkozók fizetnek helyetted,akit te rendszeresen megkárosítasz. Te meg bezsebeled a hasznukat mivel nem kell adóznod, járulékot, szja tb. stb..fizetned. Így versenyképesebb árat tudsz produkálni, de remélem kapsz egy szép számlát majd a NAVtól. És azt nem kell zsebre tenned. Legyen szép napod! :)
2014. jún. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!