Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet-e csehorszagban, szlovak...

Lehet-e csehorszagban, szlovakiaban, ausztriban, nemetorszagban tankolasrol, autopalyamatricarol magyar ceg nevre kiallitott szamlat kerni?

Figyelt kérdés

nekem nem sikerult , csak az ausztriaiban linznel a jet kuton de ott is megszunt ez a lehetoseg.


a cseheknel uzdi nad labem ono kut 2014.06.07, csak ertetlen buta nezes a valasz a legtobb amire kepes volt hogy ranyomott egy pecsetet a blokkra.


szlovakoknal mar eleg faradt voltam ugyhogy ott meg sem probaltam.


az osztrakokrol mar irtam


a nemeteknel meg megint nem kepesek ra termeszetesen mert a nemet szabalyok szerint eleg a blokk az elszamolashoz, a magyar szabalyok szerint ceg nevre kiallitott szamla kellene de ez senkit nem erdekel



#szamla tankolasrol autopalyamatricarol #környezo országok számla #adózás. számla problémák
2014. jún. 9. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérni természetesen lehet, de mivel minden ország a saját adózási és bizonylati szabályai szerint alakítja ki a számlaadási rendszerét, elkerülhetetlen, hogy szembe találd magad a fenti problémákkal. Esetleg ha az adott ország nyelvét jól beszéled, fél órás kiselőadás után megértik, hogy mit is akarsz és talán egy Nyugta nyomtatványra írnak neked számlát úgy, hogy a neved vagy a céged rajta van. De ebbe belefáradsz, mire eléred.
2014. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Írj ezekről az utakról kiküldetési rednelvényt, és csatold hozzá azokat a blokkokat, nyugtákat, amit kapsz, ha pedig számlát is kapsz akkor azt és ezt így együtt add át a könyvelődnek, így el fogja tudni számolni a költségeidet, számla hiányában is, feltéve ha a vállakozás érdekében történnek ezek az utak.
2016. okt. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!