Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy magyar állampolgár...

Ha egy magyar állampolgár jövedelmet szerez úgy, hogy egy két ismerőse szól neki, hogy csináljon meg valamit a ház körül, vagy segítsen lefesteni a kerítést, akkor ezt egy bizonyos összegig nem köteles lejelenteni?

Figyelt kérdés
Milyen munkának számít az ilyen munkavégzés? Nem tudom ezt, de érdekelne, mert szerintem ezt jó tudni. Azt mondják vannak esetek, amikor nem kell adót fizetni, és van egy határ törvény szerint is, amit az állam forintban megenged bizonyos munkavégzésre adómentesen.Nem kell adózni.Igaz ez, vagy csak kamuszöveg?

2014. máj. 26. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg be kell jelenteni, de senki sem így csinálja. Ha egy ismerős megkér egy munkára és ad neked pénzt az illegális de senki sem ellenőrzi. Ne foglalkozzatok vele, számla nem kell, lefested a kerítést ő meg ad egy borítékot és kész. Másnak nem kell tudnia róla.
2014. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A házkörüli munka után valóban nem kell adózni annak, aki a pénzt kapja. Annak kell regisztrálni téged a NAV-nál, aki a munkát adja, és havonta összesen 1000 Ft regisztrációs adót fizetni utánad. Az már más kérdés, hogy a kutya sem tartja be még ezt sem. Ami a magánházaknál történik, azt a NAV nem tudja ellenőrizni, így nem is foglalkoznak vele. Akkora jövedelmed ezzel nem lesz, hogy látványos vagyongyarapodást mutass, olyan szinten nem tudnak ellenőrizni, hogy most majd csirkeaprólék helyett csirkemellet veszel vacsorára, ráadásul rád nem tudja bizonyítani senki, hogy az ismerősnek nem ingyen segítettél.
2014. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem.Tehát igazából a törvény szerint be kellene jelenteni.De ha kapsz egy festésért 2000-et abból mit adózol?
2014. máj. 26. 13:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg az is igaz, hogy ebből senki sem lesz gazdag. Köszi a válaszokat ez csak úgy érdekelt, de jó hogy tudom,azért egy két fontos tudnivalót küldhettek, ha tudtok még valamit ezekről.
2014. máj. 26. 13:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a 2000 Ft-ból adót meg járulékokat fizetnél akkor kb. 250 Ft-od maradna.
2014. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!