Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A társasháznak fizetett...

Gyula1971 kérdése:

A társasháznak fizetett adóköteles összegből a 20 százalék adót a kifizetőnek kell levonnia és befizetnie. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Ha én egy földszinti kis raktárat bérelek társasháztól a bérleti díjból tőlem vonnak le 20%-forrásadót?
2014. jún. 18. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért vonnának le?


Nem Te kapod az összeget, hanem Te fizeted ki!

Neked ez kiadás, nekik bevétel. Ennyi.


20 % adómértékről nem tudok már egy ideje...:)

2014. jún. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre gondoltam:-A nem kifizetőtől (pl. magánszemélytől, külfölditől) származó adóköteles bevételből a 20 százalék adót negyedévenként kell a társasháznak befizetnie az adózás rendjéről szóló törvény szerint a negyedévet követő hónap 12-éig. Ilyen esetben – mivel az adó megállapítására a társasház kötelezett – a bevételt és az adót év végén be is kell vallania a társasháznak.
2014. jún. 19. 17:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen 20% adó? Mikori az a szösszenet amit írtál, kérdező?
2014. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom én sem, ezért kérdezem. Itt a teljes oldal linkje.

[link]

2014. jún. 19. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Kösz kérdező.
2014. jún. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A belinkelt oldalon lévőkről most hallok először.

Ez még csak jön? vagy már hatályos, csak éppen a társasházak egy külön kategória és mivel nem vagyok érdekelt benne, ezért nem is követtem.


Egyébként fenntartom azt, amit írtam. Neked nincs ebből fizetnivalód, és nem is vonnak forrásadót, mivel Te fizetsz a társasháznak, nem pedig ő Neked.


Abban az esetben fordulhat elő adófizetési kötelezettség, ha a társasház a tulajdonosok között felosztja valamely bevételét. Tehát nem megtartja a "közösbe", hanem szétosztja Jancsinak és Juliskának. Ilyen esetben Jancsinak, Juliskának lesz adózatlan bevétele/jövedelme, amelyet "rendeznie" kell majd. A módja attól függ, hogy milyen bevétel/jövedelem kategóriának számít majd az.


Tehát attól, hogy Te bérleti díjat fizetsz a társasháznak, nem keletkezik jövedelmed/bevételed (hanem költséged), így nem vonatkozik Rád semmi abból, amire hivatkozol.

2014. jún. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!