Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízási szerződéssel történő...

Megbízási szerződéssel történő munka után jár álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés

Tudom hogy meg kell lenni 365 nap munkaviszonynak legalább az elmúlt években ahoz, hogy álláskeresési járadékot kapjak. de azt sehol nem találom, hogy ebbe a megbízási szerződéssel ledolgozott napok beletartoznak?

és a diákmunka beletartozott?



2014. jún. 20. 04:05
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Csak olyan időszak tartozik bele, amely alatt keletkezett a munkavállalónak olyan jövedelme, amely után munkaerő-piaci járulékot kellett, hogy vonjon a foglalkoztató.


Ide tartozik minden munkaviszonyos időszak. Megbízási szerződéses időszak csak akkor, ha a megbízási díj nagyságából eredően biztosítottságot keletkezetett a jogviszony. Mert ebben az esetben a foglalkoztató arra az időre a munkavállalót bejelenti, mint biztosítottat és vonja is tőle azt a bizonyos munkaerő-piaci járulékot. Ha nem keletkezett biztosítottság a megbízási szerződés tartama alatt, akkor nem is tartozik az álláskeresési járadékra jogosultság időszakába.


Diákmunka hasonló szitu. Nem mindegy, hogy milyen jogviszonyban végezted a diákmunkát.


Tehát konkrétumok nélkül csak dióhéjban tudtam válaszolni.

2014. jún. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként segítség talán még az lehet, hogy olyan időszakról, amely álláskeresési járadékra jogosít, a foglalkoztató a jogviszony megszűnésekor köteles egy igazolólapot kiállítani. Ezt a lapot kell az álláskeresési járadék igénylésekor leadni.


Ha nem kaptál ilyet, akkor valószínűleg nem is tartozik e körbe az addig ledolgozott időszakod.

2014. jún. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

kösz a választ, ezzel a megbízásival ami nekem volt pl nem lehet álláskeresési járadékra jogosulni, ma mondták a munkaügyi hivatalban mikor mentem regisztrálni. frankó..

annyi mindent vonnak a bérekből hogy csak na, japánban az 5%os áfa miatt öngyilkosok lettek csomóan, mi meg imádkozhatunk hogy valami maradjon a fizetésünkből és utána még munkanélküli segélyt se kapunk..

2014. jún. 20. 18:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek.


Ha meg mégis jogosult vagy rá, akkor is maximum 90 napig, még ha 30 évig egyfolytában fizetted is a "hozzávalókat" előtte...

2014. jún. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!