Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha csak két hónap múlva lesz...

Ha csak két hónap múlva lesz cafeteria-m, az addig vett bérletet is téríteni tudom vele?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülyén fogalmazok, de az a lényeg hogy két hónap múlva fogok cafeteria-t kapni a munkahelyemen. amit addig kell vennem bérletet két hónapra, ha kérek hozzájuk számlát, ki fogom tudni fizettetni utólag a cafeteriámból két hónap múlva is? (mert ugye három bérletre elég lesz egy havi cafeteria)

2014. jún. 30. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdést nem nagyon értem, méghozzá azért, mert:


A közigazgatási határon kívülről történő munkába járásodat biztosító bérleted, vagy menetjegyed nem béren kívüli juttatás (cafeteriaelem), hanem a munkáltató által kötelezően fizetendő dolog. Annak 86 %-át a munkáltató a dolgozónak köteles megtéríteni. Vagy úgy, hogy a munkáltató nevére szóló számlát viszel róla, vagy magát a bérletszelvényt, menetjegyet leadod, ami alapján kifizetik részedre.

2014. júl. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de én nem közigazagtási határon kívülről járok, hanem Budapesten belül. de ehez is kell havi budapest bérlet ami 10,000 forint minden hónapban, ezt egyik munkáltató sem köteles fizetni. ellenben cafeteria-ból választhatom annak megtérítését, csak az a kérdés, hogy olyan bérletet is téríthetek-e vele amit 2-3 hónappal előbb vásároltam (amíg nem volt cafetériám)
2014. júl. 6. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Így már értem. Viszont a választ nem tudom. Talán magát a munkáltatót kéne erről megkérdezned, mivel Ő dönti el, hogy mit ad, mikor, kinek, mennyi időre visszamenőleg, és miért...:)
2014. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!