Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online hirdetést fel lehet...

Online hirdetést fel lehet adni adózás nélkül?

Figyelt kérdés
Nem azért mert nem akarok adózni ,hanem úgy tudom nem lehetne árusítani interneten adózás nélkül. Pl telefon tartozékokat szeretnék hirdetni,de csak ha legális. Én Pestről hoznám ezeket olyan helyről ahol akárki megveheti,de nem tudom lehet-e továbbítani. Rengeteg telefontok,töltő,fólia van amit el lehetne adni, de adót kéne fizetni,vagy az hogy megy? Nem büntetnének meg?

2014. júl. 5. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hirdetésnek annyi köze van a kérdéshez, hogy növel(heti) a lebukás esélyét. Üzletszerűen folytatott értékesítés esetén mindig kell adózni is. Te üzletszerűen teszed.

Van, egy talán 650 ezer forint/év határ, ameddig nem kell, de erre az esetre az sem vonatkozik. Ennyi az alkalmai dolgokból jöhet össze. Kaptam két kávéfőzőt, de csak egy kell. Kismama ruhámnak mer nem látom hasznát, eladom. Kisebb lakásba költözöm, nem tudom vinni a komódot. Ezek a nevezett összeghatárig nem adókötelesek.

De ha minden nap teszel fel az aukciós oldalra tíz kismamanadrágot, az már akkor is üzletszerű, ha az a mániád, hogy tízesével hordod, hetente cserélsz ruhatárat.

2014. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha kereskedsz vele, akkor kell utána adózni.

Ezt teheted félállásban vagy normál, teljes állásban.

Bevételtől és cégformától függ milyen adózási formát érdemes választanod. Pl egyéni vállalkozóként 500 000 Ft nettó havi bevételig úgy tudom választhatod a KATA adózási formát, ami 50 000 Ft a főállású, 25 000 Ft részmunkaidő esetén. De nem tudom pl adókedvezményre jogosulnál-e, rövidebb vagy hosszabb távú munkavégzést gondoltál stb.. Ezek mind befolyásolhatják a dolgot.

Érdemes konzultálni egy adószakértővel, esetleg a cégalapítással egybekötve.

2014. júl. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mennyi adót kéne fizetni,ha mondjuk havi 30.000Ft bevételem lenne? Nem akarom nagyon nagy mennyiségben ezeket a telefonos tartozékokat eladni,csak egy kis plusz is jól jön.
2014. júl. 20. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:
600 ezer forint éves bevételit adómentes, ha jól tudom.
2015. máj. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!