Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katás egyéni vállalkozó...

Katás egyéni vállalkozó hogyan használhatja fel a "vállalkozás" pénzét magáncélra?

Figyelt kérdés

Adott egy katás egyéni vállalkozó, akinek ugye be kell fizetnie havi 50.000 Ft-ot és ezzel le vannak tudva a járulékterhei. Nyilván ha áfás, akkor fizet áfát, meg ott van az iparűzési adó. Saját nevén van egy bankszámlája egy bankkártyával, egyéni vállalkozóként egy másik banknál másik bankszámlája másik bankkártyával.

Kiszámláz mondjuk nettó 120.000, azaz bruttó 152.400 Ft-ot. Ebből ugye az áfát be kell fizetnie, plusz az 50.000-et, 70.000 Ft pedig az övé.

A kérdés, hogy hogyan/mikor juthat hozzá a pénzhez? Bármikor vagy csak időközönként, pl havonta? Elköltheti magáncélra (pl élelmiszer, benzin) az egyéni vállalkozó bankkártyájával vagy fel kell vennie/át kell utalnia először a privát számlájára?

Tudom, majd könyvelővel ezeket lehet pontosítani, de egyelőre csak tervezgetem, hogy belevágok ilyenbe, ezért szeretnék pár infót előre tudni.

Köszönöm a segítőkész válaszokat.



2014. jún. 24. 08:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Az ÁFÁ-ra célszerű félre rakni a pénzt, ami marad belőle azt nyugodtan felhasználhatod magáncélra. Én KATÁ-s vagyok de nem ÁFÁ-s, neked is ezt javaslom, fizeted a havi 50e HUF-ot és ami bevétel jön azt az éves adóbevallásban kell csak feltütetni. Úgy tudom KATÁ-s vállalkozásoknak nem muszáj céges számlát nyitnia így, amikor utalással megkapom pl azt a bruttó 152400-at abból ha ÁFÁ-s vagy akkor félreteszed, egyébként meg csak 50e HUFot kell fizetni. Ha kérdés van kérdezz nyugodtan én magam jártam végig ezt az egészet könyvelővel egyeztetve, szinte mindent átbújtam amit lehetett.
2014. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!