Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladok pár dolgot vaterán...

Ha eladok pár dolgot vaterán vagy egyéb oldalon vagy csak facen meghirdetem kell ebből adóznom? Illetve számlát kell adjak belőle?

Figyelt kérdés
Van 3 TV-m ami nem régi és nem is használom, meg körülbelül 230 bakelitlemezem, ezektől szeretnék megválni. Lemezektől olyan 1000 Ft-os áron, egy gyűjtőnek simán megérheti!
2014. júl. 12. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez már akkora mennyiség ami miatt rád szállhat a nav. Ha meg bekummantasz egy próbavásárlást akkor sittre is vágnak.
2014. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem a mennyiség a lényeg, jó nagy hülyeséget mondtál... az ár a lényeg, csak régi információkat találtam, és nem tudom az érvényes e még. De a szerint ha nem keresel évi 600 ezret annyi midnenel kereskedsz amennyivel akarsz!
2014. júl. 12. 11:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor kiveséztük már ezt a témát ezeken a fórumokon.


Ha saját megunt dolgaidat adogatod el, akkor évi 600 ezer forint bevételig nem kell adózni utána és bevallani sem.


230 bakelit lemez eladása is megvédhető az adóhatóság előtt, ezzel nincs baj.


Mivel magánszemély vagy, ezért számlát nem tudsz adni. Ha valakinek mindenféleképpen számlára van szüksége, akkor pedig egyértelmű, hogy nem tudsz neki eladni. Egyébként számla helyett "bőven" jó egy adásvételi szerződés is, amit egy gazdálkodó szervezet különösebb gond nélkül el tud számolni a könyvelésében. Ezért még nem csaptak agyon senkit. Egy cég is vásárol magánszemélytől, aki nem számlaképes. Erre az esetre "találták ki" az adásvételi szerződést...

2014. júl. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és hogy csináljak adásvételit, ha én postán küldöm neki? ő meg bankba utalja? a másik dolog a nav honnan tudja, hog az a pénz tényleg eladottt holmikból származik, simán lehet ezt íg yhasználni pénzmosásra, mittom én van illegális pénzem megkérek pár embert, hogy utalja már el nekem én meg simán mondhatom azt, hogy eladtam nekik ezt azt....
2014. júl. 13. 10:05
 5/12 anonim ***** válasza:

#2

Volt olyan eset hogy egyetlen 800 forintos tolltartót adott el valaki és pont egy NAV-os vette meg próbavásárlásként, és szerinte nem volt elég használt és repült a büntetés. És mondom 800 forintos tételről volt szó.

2014. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ezekszerint nem értetted a felvetésem... van 4szűz ezer forint kpm valahonnan, én odaadom ismerősöknek, hogy utálják el nekem vásárlás címszó alatt. a nav honnan tudja, hogy ténylegesen eladás történt??? lehet nem is adtam el semmit. ami megjelenik azsámlámon pénz, jhonnan tudja, hoyg az eladásbol szármnazik e esetleg máshonnan?
2014. júl. 13. 12:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha postán küldöd el, akkor természetesen fizikailag kivitelezhetetlen az adásvételi szerződés. De gondolom, hogy a vásárló ennek tudatában van, és úgy vásárolja meg Tőled az árut.


A NAV nem tud mindent, de csőbehúzós trükkjei neki is vannak, mint bármelyik más hatóságnak.


Nézd, az hihető, hogy van párszáz bakelit lemezed, amelyet akár éveken keresztül sikerül csak kiárulnod. De az, hogy minden évben 3-4 babakocsit értékesítesz sajátodként, az már nem. Tehát ők sem hülyék, azt vizsgálják, hogy amit Te állítasz majd egy ellenőrzés alkalmával életszerű-e...

Valamint ott van még a próbavásárlás dolog. Nem tudhatod, hogy mikor futsz bele, kivel állsz szemben.


Tehát csak ismételni tudom magam. Nem tudsz számlát adni, és nem is vagy köteles, mint magánszemély, mivel nem végzel gazdasági tevékenységet. Amit Te akarsz tenni, az ingóságértékesítés kategória, és évi 600 ezer bevételig, valamint évi 200 ezer jövedelemig adómentes, és bevallani sem kell.


Ha a vásárlónak szüksége van számlára, akkor nem Tőled fog vásárolni, mivel Te ilyet nem tudsz biztosítani. Ha mégis kell neki az áru, akkor azt adásvételi szerződéssel lehet megoldani, amit akár postán keresztül is le lehet rendezni, természetesen a szerződésben megjelölve az áru kifizetésének, valamint átadásának módját, idejét, és helyét. Ebben az esetben a dolog teljesen bizalmi alapon működik, tehát hogy átvernek, vagy sem.

Ha a vásárlónak ilyen módon mégsem felel meg, de az áru nagyon, de nagyon kell neki, akkor majd megoldja, veszi a fáradtságot és elmegy személyesen érte. Kb. ennyi.

2014. júl. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és ha nem írunk adásvételti csak ugy eladom neki mer tmondjuk megbízik bennem? az nem baj?
2014. júl. 14. 15:55
 9/12 anonim ***** válasza:
A NAV a vaterától tudni fogja hogy te mit adtál el és mennyit. Vagy akármelyik hirdetős oldaltól. Ha pl ki van adva a NAV-nál hogy most x mennyiségű bírságot kell beszedni akkor rászállnak bárkire akit úgy látnak hogy meg lehet csípni. Ha pl látszólag új terméket árulsz akkor arra is lecsapnak. De ha sok terméket árulsz arra is. Tök mindegy hogy a haverjaid cuccát adod el vagy a sajátod. Tehát ezzel jobb vigyázni. Pl érdemesebb több felhasználót csinálni és mindegyikkel csak 2-3 tételt felrakni.
2014. júl. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és ha facen adom el, azt honnan tudja? sehonnan
2014. júl. 14. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!